şükela:  tümü | bugün
 • joint warrior 2015-1

  --- spoiler ---

  basın duyurusu

  tarih: 01 nisan 2015
  no: bd-602/2015

  1. joınt warrıor tatbikatı, ingiltere ev sahipliğinde; türkiye, abd, almanya, belçika, danimarka, fransa, hollanda, ispanya, norveç, portekiz ile nato daimi deniz görev grubu-2 (snmg-2) ve nato daimi mayın karşı tedbirleri görev gruplarının (snmcmg-1 ve snmcmg-2) katılımıyla 09-24 nisan 2015 tarihleri arasında kuzey denizi'nde ve hava unsurlarının kraliyet hava kuvvetleri (royal air force-raf) leeming hava üssü/ingiltere’de icra edilecektir.
  2. joınt warrıor tatbikatları, nato unsurlarının birleşik müşterek görev kuvvetinin bir parçası olarak çok tehditli ortamda karşılıklı çalışabilirliğinin geliştirilmesini hedeflemekte olup yılda iki defa nisan ve ekim aylarında icra edilmektedir.
  3. deniz kuvvetleri komutanlığı tatbikata, tcg gökova, tcg göksu (snmg-2) fırkateynleri, tcg burakreis denizaltısı, tcg anamur mayın avlama gemisi (snmcmg-2) ve üç karargâh subayı ile iştirak edecektir.
  4. tcg gökova fırkateyni ve tcg burakreis denizaltısı tatbikat faaliyetlerini müteakip 04 mayıs-12 haziran 2015 tarihleri arasında plymouth/ingiltere’ye istinaden deniz eğitimlerine (flag officer sea training-fost) iştirak edecektir. kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  --- spoiler ---