şükela:  tümü | bugün
  • jojo's bizarre adventure'nin 4. sezonu.

yine stand'lerin kullanımı ile devam edildiği için hikayesi çocukçu olan ve yetmezmiş gibi kötü anime edilmiş bir seridir.

josuke higashikata ve jotaro kujo'nun saçmasapan bir hikayesidir. ilk 2 sezondan sonra giderek kötüleşen hikayenin en dibe vurmuş hâlidir.
  • jojo'nun dördüncü part'ının 39 bölümlük animesi. jojo serisinin en samimi partıdır. ufak bir kasabada geçer ve bir grup arkadaş kasabalarını bir seri katilden korumaya çalışır. mangaka hirohiko araki'nin çizim tarzını değiştirmesi gibi anime de çizim tarzını değiştirerek araki'nin orijinaline sadık kalmıştır. yani kötü "anime edilmemiştir"*.
  • kasaba ortamında geçtiği için karakterlerin arkadaşlık ilişkilerinin diğer part'lara göre daha güçlü olduğu seridir.
  • ilk yarısının pek de güzel olmadığı, ikinci yarısının ise seri katil* kovalamacası sebebi ile şahane olduğu part.
    (bkz: what a beautiful duwang)
  • diamond'a kadar sezonları aralıksız izlediğimden sonlara doğru sıkılır gibi olmuştum ama uzun süre jojo izlediğimden dolayı olduğunu anlıyorum. şimdi 5. sezonu bitirdim ve bu part bence en iyisi. öbürkü sezonlar gibi her dakika yırtık dondan fırlayan stand kullanıcıları olmaması, kasabanın sakinliği ve anime renklerinden dolayı rahatlatıcılığı çok iyi. ana düşman seri katil olmasına rağmen öbür sezonlardaki kişilerden daha insanımsı ve inandırıcı geliyor. tekrar baştan izleceğim tek sezonu olacak.