şükela:  tümü | bugün
 • o derginin sadece bir sayisini gormu$tum ve cok begenmi$tim.. yabanci comics dergileri ayarinda duruyordu.. guzeldi..
 • ergun gunduz, latif demirci, hasan kacan, ugur durak ve cogu o zamanki hibir dergisi cizeri olan sahislarin 18 sayi cikarmayi basarip sonra kapatmak zorunda kaldiklari haftalik cizgi roman dergisi. son sayi mart 1993'te cikmisti. biriktirip ciltlettim aslanlar gibi. alti yedi sene sonra bir de akrebin golgesi miydi neydi bi dergi daha yaptilar ama o daha da kisa omurlu oldu.

  bi de bob dylan'in jokerman diye bi sarkisi var ama cok basarisiz. zaten sevmem hic bob dylan'i.
 • çocuk yaşta bu dergiyi aldım, galip tekin ve ergün gündüz'ün çizimleri vardı, atilla atalay da vardı bu dergide. hani seneler boyu aklınıza ara ara gelen şeyler olur, bir şarkı ararsınız bulamazsınız ama asla da unutmazsınız, bu dergi de öyle bir dergiydi. o döneme göre mükemmel bir basımı vardı, yabancı dergilerin kalitesini aratmıyordu.

  netten aradım, sahaflarda aradım, hiçbir yerde bulamadım bu dergiyi. biri scan edip internete koysa keşke, harika bir dergiydi, belki hatırlayanlar, arşivciler yeşillendirir ümidiyle de yazıyorum, sevenlerine de selam çakarım buradan.

  bir kapağı şu şekilde;
  http://3.bp.blogspot.com/…zea/s400/joker sayı 3.jpg

  http://oguzhankayan.blogspot.com.tr/…1_archive.html
 • yanlış hatırlamıyorsam 1992-1993 yılları arasında çıkmış, tek sayısı hariç sahip olduğumu düşündüğüm aylık mizah dergisi.

  hıbır tayfasının yanısıra yabancı çizgi diziler de yayınlanır, ten ten faşist miydi gibi ilginç yazılar da yer alırdı. bir de kazma dişi köşesi vardı ki neyse.

  param olsa aynı kadroyla tekrar yayınlatmak isterdim.