• taraftarlığın bir ergen hastalığı olmadığını da taraftarlığın ne olduğunu da bilen adam.

sevmeyebilirsin futbolu, taraftar tutkusunun ve aidiyetinin ne demek olduğunu anlamayabilir, saygı da duymayabilirsin, kimsenin sana neden deme hakkı yoktur. ama taraftarlığın tutkusuyla yanan birine ergenlik gibi top peşinde koşuyor dersen orada sana herkes neden diyebilir. hele hele durdan sustan anlamayan, düşünme yetisini yıllar evvel bırakan faşistlerle sırf taraftar olduğu için bu adamı kıyaslıyorsan, sana nedenden fazlasını da diyebilirler.
  • 14 aydan fazladır sigaraya elini bile sürmedi, bundan sonra da sürmeyecek.
  • 7 aralık 2011 ekşi sözlük'te açılan küfürlü başlık mevzusunun tüm capslerini elinde bulunduran kişi.
    mesaj yoluyla başlığı öğreneceğiniz kişiler kendisi ve biraz da kitaplar bizi okusun'dur.
  • zorunlu açıklama:

2004 yılından beri ekşi sözlük'te yazarım. son dönemde sözlükte kişisel tercihim dolayısıyla fazla vakit geçirmiyorum. fakat bugün mesaj kutuma gelen bir istek hem beni şaşırttı hem de rahatsız etti o yüzden bir açıklama yapma gereği duydum.

rumuzunun altına yazılan bir entry'den rahatsız olan bir yazar, benden o yazıyı kaldırtmam için istekte bulundu. bir başka arkadaşı moderasyonun istifa ettiği bu dönemde benim bu işlere baktığımı söylemiş. buradan açıkça yazıyorum, sözlük yazarlığım boyunca moderasyonun hiçbir kademesinde yer almadım, moderasyon ekibinden bir kişiyle bile yüz yüze tanışıklığım yoktur. daha dün yazar olmuş bir sözlük yazarıyla aramda yetki anlamında hiçbir fark yoktur.

kamuoyuna arz ederim.

saygılarımla,

jokond ziyaeddinoğlu
    ssg'nin ferrarisini koruma ve yaşatma derneği bşk.
  • avize gördü mü affetmeyen uykusu pek hafif bi canciş. elinde kahve varken asla yaklaşmayin
  • istanbul'a geldi mi, antep'e gidecek kadar sevdiğim bir arkadaşım kendisi.
  • adeta bir iş makinesi.
  • istanbul'a son gelişinde caddebostan sahilinde deniz seviyesinin 3 parmak yükseldigi noter tasdikli olarak tespit edilmiştir
hesabın var mı? giriş yap