• bugün ankara'da büyük bir kalabalıkla mor ve ötesi ile açılmakta olan mekan.. kimi duysam buraya gidiyor bu akşam. ve az önce aldığım haberlere göre behzat ç. ve ekibi de bu açılışta evet.. mekanımız hayırlı olsun.
  • lanetli salonun yeni sahibi.
  • havalandirma yok. mor ve otesi'ne ara verdik, amirim seni cok ozledik.
  • bilet fiyatları çok uçuk olan konser mekanı. bilet fiyatları 50 ile 100 tl arası olduğu için biz de 7 arkadaş danaya girer gibi konser biletine girmeye karar verdik. ama 7 kişi bir biletle giremeyeceğimiz için ben müzisyen olarak konserlerde en çok müzik dinlemeyi sevdiğimden kulaklarımı kestim, alkışlamadan duramayan arkadaşımızın kollarını kestik, bir arkadaş sahne şovlarını izlemeyi sevdiğinden gözlerini çıkardık, ağzıyla içmeyi bilmeyen bir arkadaşın poposunu kestik, konserde kafa sallamaktan başka bir şey bilmeyen metalci arkadaşımızın kafasını kestik, dans etmeyi seven arkadaşın bacaklarını kestik, mekana sadece içmek için gelen arkadaşın ağzıyla gövdesini ayırıp tüm uzuvlarımızı ona yapıştırdık, konsere öyle girdik, ucuza geldi.
  • haftasonu ben de bir konsere gittim jolly jokerde. rahatsız olduğum birtakım hususlar oldu. buraya yazmadan önce bir yorumlara bakayım dedim ki aynı konulardan mustarip çok insan olduğunu görünce şaşırdım. üstelik, bu kadar eleştiriye rağmen hala neden önlem alınmadığı da ayrıca şaşırttı.

her neyse haftasonu 2 arkadaşımla gittiğim konserde ön taraflarda güzelce bir yer bulduk diye sevinmiştik. taa ki arkamızdaki taşkın, şımarık grup gelene kadar. konser boyunca abartılı taşkınlıkları, sürekli bizi ittirmeleri, at kuyruğu olan saçımı ara ara tutup yavaşça çekmeleri, dönüp bakınca hiçbirşey yokmuş gibi yapmaları-ki bu bahsettiğim insan (!) grubu 35 40 yaş civarına tekabül eden yetişkin insan müsveddesi. ben ve arkadaşlarım bu taşkınlıklara rağmen sesimizi çıkarmadık sadece arada insanca uyardık "arkadaşım ittirme vs.." gibilerinden. ne yazık ki bu şımarık insan müsveddeleri laftan anlamadılar tabi. tacizin boyutunu da arttırdılar. en son pantolonuma az biraz bira döktüler. tabi orda şalter attı ben de. felaket sinirlendim. o sırada yakınımızda olan kel, orta yaşlı bodyguarda şikayet ettim. şikayetin üzerine onları uyarır filan diye beklerken bodyguard o gerizekalıyla tokalaşıp gülüştü!! şaka gibi! en bodyguarda çattım bunun üzerine, ne dese beğenirsiniz:" "tamam uzatmayın hanfendü!" ben de bunun üzerine eğer bir daha bir şey olursa elimdeki birayı o gerizekalıların yüzüne boca edeceğimi söyledim. ki gerçekten yapacak kıvama gelmiştim. zaten söz konusu müsveddeler de içimdeki psikopatın açığa çıktığını anladılar ki duruldular. sonra da konser bitti neyse ki.

sonuç olarak diyeceğim o ki (bkz: jolly joker ankara) da ciddi bir güvenlik zafiyeti var. sonuçta içkili bir ortam. o çocukların bana ve arkadaşlarıma o kadar sataşmasına hiç ses çıkarmayan bir güvenlik var. ortamın etkisiyle biz o çocuklarla kavga edebilirdik, karakolluk olabilirdik...olaylar büyümeden bodyguardın o grubu uyarması gerekirdi. bodyguardın görevi orda korkuluk gibi beklemek değil sanırım. ki korkuluğun bile bir işlevi var. kuşları kaçırıyor. buranın bodyguardları korkuluk işlevini bile yerine getirmekten aciz. bu olayların hepsi bodyguard bizim dibimizdeyken gerçekleşti.

artık jolly joker idaresi güvenlik tedbirlerini arttırsın. içeri girişte tek çanta, bilet kontrolü yapmakla güvenlik sağlanmaz!
  • ankara'da konser için en düzgün mekanlardan biri olsa da kapıdaki görevlilerinin çifte standart soslu gariplikleri bezdirmektedir.

bugün, taze 18lik kardeşim ve kuzenimle duman kunserine gittik. kapıdaki görevli önce dam muhabbeti yaptı. "ne alaka, konser değil mi bu?" deyince "eee duman..." diye bir cevap verdi. biletleri netten aldığımı söylediğimde içeri aldı ama birader ve kuzenle birlikte "küçük gösterdiğim için!!!" bana da kimlik kontrolü yaptı! 26 yaşındayım bu arada. 7 senedir de bir mekana girerken kimliğimi soran olmamıştı. bir yandan potansiyel tacizci, diğer yandan taze ergen muamelesine maruz kalmam bayağı bir ayar etti beni.

...içeride bayağı bir damsız adamın olduğunu belirtmeme gerek yok herhalde. ki konser için herhangi bir "damsız girilmez" zorunluluğu da yok. bu tarz tutarsızlıklar mekanın adını lekeler. dikkat edilmeli.
  • 30 mayıs 2013 leyla the band konserinde, bir çok insanı, ellerinde biletleri olmasına rağmen içeri almayan, saygısız, iş ahlaksız, dolandırıcı bir işletme.

kapıdaki görevli "içerisi çok dolu, damsız alamıyoruz" gibi saçma bir sebeple insanları geri çevirirken, yüzsüz yüzsüz "bilet iadesi yapmak isterseniz yardımcı olurum" diyerek lütfediyordu biz zavallı ölümlülere. damsız alınmayacağı ile ilgili herhangi bir uyarı ya da açıklama yoktu bilet alırken bize bildirilen. gişeden bilet iadesi yaptığınızda da, biletixe ödediğiniz bedel değil (hizmet bedeli + işlem ücreti olarak alınan 7,5 tl dahil 32,5 tl oluyor) , sadece bilet ücreti (25 tl) iade ediliyor. biletixten iade isteyecekmişiz diğer bedelleri. biletixin insafına kaldık yani.

(bkz: daha da gelmem)
  • bugünkü duman konserine dalga geçercesine almayan mekan. üstüne 'normalde bilet iadesi yapmıyoruz' gibisinden para iadesi bir lütufmuşçasına bir tavır takınmışlardır. sanırım ceplerine para bekliyorlardı kapıdaki görevliler. damsız almıyorlarmış. daha önce gittiğim 4 konserde hiç öyle muhabbetler yoktu. 60 lirayı iki kıza sarkmak için mi verdik kardeş diye de sorarım.
  • "havalandırma" kavramından yoksun mekan... ayrıca daha ilk konserden ses sistemi göçtü.
hesabın var mı? giriş yap