şükela:  tümü | bugün
  • etna yanardağı patlarken ve depremler olurken sicilyaya tur düzenleyebilen seyahat acentası (bkz: etna patlarken sicilya turu)
  • ayni turda, ayni hizmet karsiligi herkesten farkli ücretler alan; zam öncesi bilgisayar sistemleri birtürlü calismayan, ancak zam gerceklestikten sonra sistemleri her nasilsa birdenbire aciliveren; cok seker, lakin kokartsiz rehberlerle yola cikan; basiretsiz ve de mesnetsiz bölge müdürlerine sahip olan; musterilerini fethiye dream town gibi igrenc yemekleri olan, kalitesiz ve de suratsiz bir otelde konaklatabilen; son model ve de super lux otobusleri bir gece vakti bir dag basinda kalan; cok unlu ve son derece guven(!) veren batasica tur sirketi.
  • bugün bir acentasına gittiğimde belediyeden icra için gelen amcalar yüzünden beni başka bir yere yolladılar. tatil fikrimi baştan düşünmem gerek sanırım.
  • (bkz: jolly street)
  • spamı reklam metodu olarak gören firma. lakin en basit spam filtrelerine bile çatır çutur takılıyorlar.

"fw: fw: biz spam çekiyoruz holeeey" diye başlık atsalar bu kadar olur.
  • dün oteller hakkında bilgi almak için bağdat caddesindeki şubesine gittik.yarım saat bekledikten sonra tam soruları soracakken sistemimiz çalışmıyor şu anda göremiyoruz, isterseniz internet sitemize bakın orada bilgiler var(sağolsunlar bu hiç aklımıza gelmemişti sanki) dedi çalışanlardan bir tanesi otellerin olduğu kitapçıktan istediğimizde (bari onunla yetinelim dedi) elimizde üç adet var biri ben de diyerek sıkı sıkı sarıldı diğer ikisi de diğer arkaşlarındaymış ben de bu olanların üstünde harbiyedeki şubenize gidelim o zaman dedim ve çıktık tabi bozuldu ama bu kadar disiplinsiz çalışanlar görmemiştim daha önce
  • devlet dairesi şeklinde çalışan bir müessese. müşterilerine vize alamadıklarını son dakikaya kadar söylemeyen, insanların tatil planlarını baltalayan oluşum.
  • bizim barselona turumuz jolly turdaki bülent adlı rehberden dolayı oldukça kötü geçmiştir, rehberimiz sadece yapacağı ekstra turlar hakkında bilgi verip şehir ve gezilecek yerler hakkında hiç bir şey anlatmadığı gibi ekstra turların gününü de kafasına göre değiştirip bizim bütün planlarımızı bozmuştur... bir rehber düşünün ki şehri tanıtırken şöyle bilgi vermektedir, "sağda replay mağzası, solda gas, zara görülür" zaten bunların sakaryadaki ofisleri de korkuçtu, bizim tüm bilgi amaçlı sorularımızı "koskoca....olmuşsunuz bunun hesabını yapıyorsunuz, ayıp yani" şeklinde cevaplayan bir kız vardı, yani turun başlangıcı da devamı gibi kötüydü, ayrıca
    (bkz: sözlüğü şikayet sayfası gibi kullanmak)
  • 2008 whitefest inde genç yazıcı otelinde kaldığımız ve otele kola dahil tüm içecekleri sınırlı sayıda getiren ve tatil yapmaya çalısan üniversite öğrencilerine işkence yapan tur şirketi. verdiği kayak promosyonu da tarkan kayak yüzünden rezalet hale gelmiş, promosyonun üzerine 125 ytl verip snowboard kiralamamıza sebep olmuş hiç de hoş olmayan acenta.

(bkz: bir kez daha düşünün)
    (bkz: sucumuz neydi bizim)