şükela:  tümü | bugün
 • eski formula 1 pilotu, çeşitli destek serilerinin başındaki adam jonathan palmer'ın oğlu, 1991 doğumlu britanyalı pilot.

  2006'da t cars sonbahar serisini kazandıktan sonra babasının serisine geçti, ve 2007'de kötü geçen formula palmer audi sezonunu evinin yakınlarında atv kazası yaparak taçlandırdı. bir sonraki sezon ise üçüncü oldu.

  yıllar sonra babası jonathan palmer'ın tekrar hayat verdiği formula 2'deki ilk sezonu da çok kötü başladı, ancak ikinci sezonda vatandaşı dean stoneman'la şampiyonluk için mücadele etti. sonunda mücadeleyi kaybetse de 2011 gp2 sezonu için kendine arden'de yer buldu. ancak gp2 gibi bir seride potansiyelini ilk sezonda göstermesi gerekir, ve bunu başarırsa rahatlıkla kendine bir formula 1 koltuğu bulacaktır.
 • 2014 rusya gp'si sıralama turları ardından koşulan gp2 yarışının ilk bölümünü kazanarak seriyi şampiyon olarak tamamlamıştır sezon bitimine 3 yarış kala. adını 2014 sezonunda formula 1 arabaları ile gp2 arabalarının performans farkını karşılaştırırken duymuştum ve uğurlu geldim elemana.

  şimdilik 4 yarış galibiyeti, 4. 2.liği ve 3 tane 3.lüğü bulunmakta ki toplamda 11 podyum eder. 19 yarışta %57.89 oran yapıyor bu maşallah.

  kendisi 2006'da gp2 şampiyonu olan lewis hamilton'un ardından ilk britanyalı gp2 şampiyonu ve 2012'de davide valsecchi'nin ardından dams takımında şampiyon olan ilk gp2 pilotu.

  eski dams pilotu marcus ericsson ve romain grosjean da galibiyet kutlamalarında eşlik ettiler adamlara.

  gp2 şampiyonluğu kendisine artık renault fabrika takımı niteliğini taşıyan red bull racing arabalarını tecrübe etme şansı sağlarken, daha önce formula 1 arabası kullanmamış bu abimizi diğer takımlar da teste çağırabilir ki bunlardan biri lotus olacaktır, genii capital abimiz sayesinde.

  resmi sitesi şöyle kendisinin;
  http://www.jolyonpalmer.com/

  twitter;
  https://twitter.com/jolyonpalmer
 • davide valsecchi ile başlayan "gp2 şampiyonlarının formula 1 koltuğu bulamaması" lanetine nihayet son vermiş bulunuyor 2016 yılında hangi isimle yarışacağı henüz belli olmamış ama bir diğer arabasını pastor maldonado'nun kullanacağı lotus takımı ile yarışacağı açıklanınca. zaten takımın 1 senedir yedek pilotluğunu yapmakta ve ortamı öğrenmiş bulunmaktaydı.

  seyredilmesi ve takip edilmesi gereken pilotlardan biri olacak 2016'da.

  ------------------------

  bu arada askere gitmeden önce "bu adam lotus'ta test görür" yazmışım, adamı test görmekten fazlasına getirip "test pilotu" yaptılar... askerliğim bitmeye yakın da bildiğin lotus yarış pilotu oldu. bir edit de o sevincimi paylaşmaya gelsin.
 • bir böbreği eksiktir kendisinin. 17 yaşında yaptığı bir quad-bike kazasında bir böbreğini kaybetmiş, karaciğerine zarar vermiş hatta komaya girmiştir.
 • 2017 sezonunda f1 takımları arasında 'takım arkadaşına karşılık' en kötü performansı gösteren yarışçı. takım arkadaşı nico hulkenberg şu ana kadarki tüm sıralama turlarında kendisinden iyi performans gösterirken, çoğunda da 5-10 sıra kadar önde başladı. yarışlarda ise sadece avusturya'da jolyon iyi bir başlangıç yaptı ve nico'nun önünde bitirdi, kalan yarışlarda ya nico önde bitirdi ya da nico kaza yaptı.
 • sezon ortasında koltuğunu kaybedenler kulübüne girmiş olan pilot. japonya gp'den sonra yerine sainz geçecek.
 • kendi ve ailesiyle yapılan bir röportajı okuyordum sabah. adam eski gp2 şampiyonu, formula 1’de pilot koltuğuna oturdu ama gel gör ki normal araba ehliyeti alırken direksiyon sınavını 3. kerede geçebilmiş. tam buna şaşırdım derken yine bir yarışçı olan kardeşi will de 4. hakkında alabilmiş ehliyeti. bi de diyor ki tam güzel güzel gidiyordum bi tane motosikletli geçerken heyecan yaptım..

  bunlar babadan oğula nesil heralde derken yine eski bir forumla 1 pilotu olan babaları* oradan gülerek ben ehliyeti ilk seferde aldım diyerek oğullarıyla dalga geçiyor.

  ne mal aileymişsiniz siz be palmer’lar.