şükela:  tümü | bugün
 • 2011 nba draft'ında portland trail blazers tarafından 51. sıradan seçilen ohio state forveti.
 • topun kıymetini bilen faydalı bir sg. müthiş bir skorer ya da oyun kurucu değil ama tamamlayıcı bir parça olarak euroleague seviyesinde yer bulabilir. zira çok çok iyi bir üçlükçü.
 • önümüzdeki yıl pınar karşıyaka forması giyecek cengaver.
 • pınar karşıyaka'nın yeni transferi, 1988 doğumlu amerikalı shooting guard.

  çok kısa ve net olarak yeryüzünde yaşayan en iyi şutörlerden biri.

  lisedeyken tam bir efsaneydi. bir sezonda 41 sayı 13 ribaund 7 asist 5 top çalma 4 blok gibi bir ortalama yakalamıştı. hatta 105-100 kazandıkları bir maçta abartıp 77 sayı atmışlığı vardır. lise mise deyip geçmek olmaz zira ohio'da lise efsaneleri her zaman büyük basketbolcular olmuşlardır. ve kendisi upper sandusky'de oynarken toplam 3208 sayı üreterek diğer ohio liselerinden çıkmış efsaneleri lebron james*, jim jackson* ve jerry lucas* farkla geride bırakmış bir oyuncudur.

  ncaa tarihinin en çok üçlük sokan 20 oyuncusundan biridir 900 denemede kaydettiği 374 isabetle ve bunu %42 gibi inanılmaz bir ortalamayla yapmıştır. kolejde son sezonunda ise %50 ortalamayla üçlük atmıştır. ohio state university ve big ten konferans tarihinin de en çok üçlük sokmuş oyuncusudur. yine bir ncaa maçında hiç kaçırmadan arka arkaya 10 üçlük sokarak bu alandaki rekoru da kırmıştır.
  big ten gibi zor bir konferansta oynamasına rağmen maç başına 33 dakika süre almış ve 11 sayı 3 ribaund 2 asist 1 top çalma istatistikleri yakalamış. 4 yıldaki genel isabet yüzdesi 2 sayılık %43, 3 sayılık %42 ancak şut yüzdesi her sene artmış ve son sezonunda iki sayılık %51 ve üç sayılık %50 gibi yüzdelerle yarmıştır.

  draftlarda 2. turda portland trail blazers tarafından seçilmesine rağmen şansını avrupa'da denemeye karar vererek ve yunanistan'ın güçlü takımlarından panionios ile anlaştı. burada maç başına ortalama 26 dakika süre alarak 11 sayı 4 ribaund 1 asist 1 top çalma ortalamalarıyla oynadı. şut yüzdeleri yine %58 ikilik, %51 üçlük ve %93 serbest atış gibi aşmış rakamlar.

  kendisi dünyanın en iyi şutörlerinden biri. sahanın neresi olursa olsun şut attığı zaman %50 ihtimalle sokuyor. boyu 1.98 ve bir gard için gayet uzun ve size olarak gayet iyi. hem size avantajı hem de şut atarken topu elinden çok hızlı çıkarması nedeniyle karşısındaki savunmacının kim olduğuyla ve ne yaptığıyla ilgilenmeden üçlüğü gönderiyor. dip çizgiler, çaprazlar veya tepeden diye ayırt etmeden; topu ne açıyla ve şiddetle aldığından da bağımsız olarak üçlüğü sokabiliyor. muazzam şut yeteneğine rağmen çok da akıllı bir oyuncu, gaza gelip saçma şutları hiçbir zaman zorlamıyor ve bu sayede her daim yüksek yüzdeyle şut atıyor. eğer bir şut atıyorsa o şutu sokma ihtimali kaçırma ihtimalinden her zaman daha yüksek. güvenilir bir şutör.
  ancak şutu dışında hücum özellikleri çok kısıtlı. uzun boylu ve kalıplı da bir oyuncu olmasına rağmen yeteri kadar güçlü ve hızlı değil. potaya yüklenmeyi pek sevmiyor. bu nedenle %90 üzeri serbest atış sokan bir oyuncu olmasına rağmen faul alamıyor ve maç başına 1-2 serbest atış kullanabiliyor ancak. istediği şut pozisyonunu bulamazsa pasa yöneliyor ama burada da pas yetenekleri ortaya çıkıyor. boş oyuncuyu bulma konusunda çok iyi. saha görüşü yüksek bir oyuncu. şut tehtidini yarattıktan sonra savunmayı üzerine çekip diğer boş oyuncuları asistleriyle besleme konusunda çok başarılı. pas verirken de aynı şut atarken olduğu gibi çok dikkatli, top kontrolü de gayet iyi ve ne pas hatası ne de top kaybı neredeyse hiç yapmıyor. yüksek bir basketbol zekasına sahip bir oyuncu. hücumda takıma asla zarar vermeyen bir oyun stili var. ancak güç ve hız konusundaki eksikliği, savunmada kendisiyle birlikte takımı da zor duruma sokabiliyor. istekli ve asla tembel bir oyuncu değil. ancak rakibini savunurken fiziksel olarak yetersiz kalabiliyor. bire birde hareketli rakibinin karşısında kalabilme konusunda bir eksikliği var. buna karşın yüksek basketbol zekası ve altyapısı ile birlikte alan savunmasında oldukça iyi iş çıkarabiliyor. alan ve pozisyon algısı çok yüksek. bu sayede ribaundlarda da kendisinden beklenmeyecek kadar iyi performans veriyor. topun nerede olacağını önceden kestirip bir anda o bölgeye doğru hareketleniyor ve kendi pozisyonundaki oyunculara karşı genelde sahip olduğu boy avantajını da kullanarak iyi ribaund topluyor. aynı sezgisi pas arası yapma konusunda da kendisini gösteriyor. iyi yüzdeyle top çalan bir oyuncu ancak bunların neredeyse tamamı pas arası şeklinde. topu çaldığında boş alanda potaya hızlı gidebiliyor. transition hücumlarda da en önde potaya giderek sayılar bulabiliyor. şu durumda hücumdaki tek eksiği sete set hücumlarda potaya gidememesi ve savunmada hız ve kuvvet gerektiren durumlarda ortaya çıkan zaafı gibi duruyor. diğer tüm konularda gayet iyi ve şut konusunda da zaten en iyisi.

  şahsi kanaatim, karşıyaka'da da biraz vakit geçirdikten sonra nba'da kendisine rahatlıkla iyi kontratlar bulabilir. kenardan gelip takımın şuta ihtiyacı olduğu anlarda o şutu sokacak adam pozisyonunda en çok aranan oyunculardan olacaktır. ligimizin sertliğini göz önüne aldığımızda pınar karşıyaka'da da buna benzer bir rol üstlenecektir. kendisi yapabildiği şeyleri çok çok iyi yapan, yapamadığı şeyleri ise zorlamayan akıllı bir oyuncu, iyi bir basketbolcu. her şeyin ötesinde muazzam bir şutör. bu şekilde kullandıldığı takdirde kesinlikle çok başarılı olacak ve karşıyaka taraftarını üçlükleriyle epey coşturacaktır.

  shooting machine ile 68'de 65 şut soktuğu bir video: http://www.youtube.com/watch?v=s3ejhgcwfu8
  ohio state university forması ile kaçırmadan arka arkaya 10 üçlük soktuğu video: http://www.youtube.com/…oeyhzd8jddy&feature=related
  all star üçlük yarışmasında 15'te 13 ile şampiyon olduğu video: http://www.youtube.com/watch?v=w6ojf7wsymy
 • tbl'deki ilk maçında 5/8 (63%) üç sayılık isabeti ile oynamıştır. karşıyaka yine güzel bir yabancı transferi yapmış. beşiktaş maçında coşmadığı sürece keyifle takip edeceğiz kendisini.
 • 15 ocak 2013 pınar karşıyaka gaz metan mediaş maçı'ndaki 3'lük performansı ile beko all star 2013 3 sayı yarışmasına göz kırpmıştır.
 • en kötü en kötü charlotte bobcats ile oynayabilecek potansiyele sahipken neden yunanistan'da ya da türkiye'de olduğunu anlayamıyorum. mental olarak hazır çıktığı maçlarda ondan iyi şutor yok.
 • sürekli kyle singler ile karıştırdığım sg.
 • 30 mayıs 2013 karşıyaka galatasaray basketbol maçı'nda keskin bir şutörden, iyi bir savunmacıdan hatta akıllı bir oyuncudan fazlası olduğunu göstermiştir. ümit sonkol'un sakatlığı sonrası pota altında çoğunlukla iki yabancıyla oynamak zorunda kalmamız aldığı dakikaları sınırladıysa da özellikle son çeyrekte bariz bir şekilde artık adrenalin mi dersiniz, kritik anlarda bazıları yıkılır bazıları dikilir mi dersiniz bilemem ama resmen dönüşüme uğradı ve savunması, çabası, yaptıkları inanılmazdı.

  sonuçta maçı kaybettik canları sağolsun öte yandan maçı kaybettik diye yaptıklarını görmedik, zekasının, yüreğinin ve insanüstü çabasının farkına varmadık sanmasın.