şükela:  tümü | bugün
 • eskiden kondisyonu sebebiyle sorun yaşayan bir dövüşçüydü, gördüğüm kadarıyla bu sorununu aşmış. sanırım ünvan sahibi olarak ilk maçını rashad evans ile yapacak.
 • yakin zamanda rampage jackson ile karsilasacak. shogun'u yendigi maci kistas alirsak rampage fena dayak yer mi gozukse de rampage yumrugunu saglam oturtursa surpriz bir knock out'da cikabilir. iki gures background u oldugundan tahmin ediyorum ilk bir kac round kesinlikle ayakta gececek. ama rampage karsisinda ayaklarini iyi kullanan jones guzel puanlar alacaktir. rampage ise o tek vurusluk sansini deneyecek. guzel mac olur.
 • bu adamın 84.5 inç reachi var ki 215 cm eder bu. ufc'de bundan uzun kollar yok. full guard ile savunma yapılırken bırak yumruğu, dirsekleriyle vurabiliyor bu adam. ayrıca güreş geçmişi olması rakiplerini yere indirmesini kolaylaştırıyor. anca çok çok kuvvetli bir adamın (örnek rampage tarzı) bi yumruk oturtması lazım ki yıldızları saydırsın. o da olmaz ama kanımca. bu eleman daha uzun süreler şampiyon olarak kalır kendisine bakar ve çalışmaya devam ederse.
 • o kadar hızlı spinning back fist ve spinnig elbow vuruyor ki, rakipleri değil bloklamak yahut kaçmak, darbenin nereden/nasıl geldiğini bile göremiyorlar. haliyle sonuçları pek vahim oluyor.
 • 23 yaşında olan ve ünvanını daha uzun süre koruyacak gibi gözüken mma dövüşcüsü. rashad la dövüşü yaklaşmakta. eski arkadaş oldukları için bu dövüş baya ilginç olacak. bakalım ünvanı koruyabilecek mi? bu kafa karıştıran sorulardan bir tanesi. jon şu an için light heavyweight klasmanında, ufc nın geleceği olarak tanımlanıyor. en genç şampiyon olduğu göz önüne alınırsa o kadar da iddalı bir laf sayılmaz aslında. unorthodox bir tekniğe sahip olduğu düşünülürse, rakiplerin şanslarını bu durum baya azaltıyor. bir de jon da farklı olan bir şey var. adamın üslubu çok düzgün. dalga geçmeleri, sataşmaları ya da laf koymaları çok sakin karşılayıp gayet mantıklı cevapları, düşünmeden verebiliyor. ister istemez bu durum diğer dövüşcülere nazaran daha fazla kitleye hitap etmesini sağlıyor. adam her zaman sakin ve kontrollü. 23 yaşında bir insan için olması gerektiğinden daha fazla olgunluk ve deneyim barındırıyor. jon iyi bir kariyere doğru yol alıyor. bakalım zaman ne gösterecek.

  şöyle de bir sitesi var : http://www.jonnybones.com/
 • yarın sabah, türkiye saatiyle sabah saat 5'te ufc hafif agır siklet şampiyonu ünvanını koruyabilmek için evans'la karşı karşıya gelecek olan spinning back kick tanrısı.
 • 5 round sonunda -belki ilk round hariç- baştan sona önde götürdüğü maçta rashad evans'ı puanla yenerek ünvanını 3. kez korumuş dövüşçü.
 • kariyerinde hızla yükselen dövüşcü. ufc 145 de tekniğinin nerden nereye geldiğini rahat bir şekilde görüyoruz. rashad ile aralarında olan sıkıntının, ringte netleşmesi de jon'u bir nebze rahatlatmışa benziyor. o kadar yüklendi ki rashad, sataştıkça sataştı ama sonuç beklenen şekilde oldu. 25 yaşında zirvede olan bir adamı oradan indirmek zor. george st. pierre ve anderson silva için de aynı durum geçerli. yıllardır adamlarda kemer, daha ne olsun.
 • dan handerson'in ufc 151 oncesi sakatlanmasindan sonra rakip aradigini duyuran dovuscu. hicbir rakip dovusmeyi kabul etmeyince bir an icin efsanesini yucelten, ardindan aylardir idmansiz olan chael sonnen'in "ben dovusurum ulan! hem de yarin aksam!" cagrisini geri ceviren yeni yusuf jones. kendisi korkak ve hain (ufc 151'i iptal ettirdigi icin) olarak aniliyor iki gunden beri. otoriteler jones yuzunden ufc'nin en kotu haftasini yasadigini soyluyor. cok kisinin dilinden kurtulamaz artik chael sonnen ile karsilasana kadar.