• muhtesem bir futbol oyunu olan winning eleven serisini oynarken , komik ve de gaz verici anlatimiyla bizi bizden alan japon spiker.kendisi gercekten de japonyada oldukca unlu imis.hicbir futbol oyunu anlatimindaki kadar olmayan heyecani bu adam direk beyninize nufuz ettirir.kullandigi bazi cumleler adami yarar bitirir (anlamasak dahi).ornegin :

-otto gotu kara suto
    -suuto miss , skondo kara ciramasss
  • kesinlikle muhteşem bir spiker oyunun muhteşemliğine yaptığı katkı inanılmaz ...

- offsayda naaynn
    - şikenda taki okürü
    - aaaa norooo dai dai daiiii
  • 1999'da winning eleven 4'le başlayan play station tutkuma uzunca bir süre eşlik eden, asla unutmayacağım spiker. oyun* japonca olduğu için, kendisi sayesinde bir çok futbolcunun adının nasıl yazıldığı ve okunduğu hakkında feci şekilde bilgi sahibi oldum. "ronaljiyyo"*, "haram şuri"*,"biyahofu"* ve "yumito vozati"*** aklımda kalanların bazıları. hele ki master league'de o dandik takımla başladığınızda, maç seremonisinde kadroyu sayışı vardı, duyan sanki 1970'teki efsanevi brezilya'dan bahseder sanırdı*
  • roberto carlos'u forvete çektiğimiz dönemlerdeki o "roberutoo karuloos" sesleri hala kulağımda çınlar. bazı gollerde "gğğğuuuooolll" diye böğürerek bir tepki verirdi kabira baba. topa kayarak yaptığımız müdahalelerde "nays fayto" dediğinde "ulan bak spiker bile beğendi temiz hamle yaptık" diye gururlanırdık. böyle değişik duygular yaşatırdı bize sevgi insanıydı.
  • maç başlarken iki takım da 4-4-2 düzeninde oynuyorsa; (milan ve leeds oynuyo olsun mesela)
    "minan, yon yon minon formeyşondes. yorkşağ, yon yon minon formeyşon des"
    ayrıca kieron dyer'a "tayyar" diyerek kalplerimizde taht kurmuş bir abimizdir.
  • en sevdiğim sözü milaboringhorigas olan spor spikeri. ayrıca hakkarii slaydinmüüvv diye bağırışı hala kulaklarımda çınlamaktadır.
  • çocukluğum. aklıma geldi, youtube'dan açtım sesini dinledim. hem keyiflendim, hem hüzünlendim.
    bu adam konuşsun, anlamasam da öyle dinlerim ben bunu. vurgusunu yediğim. *
    kendisi de şöyle bişi
    ahahah bir türk de sanırım oyun dosyasından sesleri ayıklamış, ortaya şöyle bir video çıkmış. kendi kendime eğlendim.
  • ittendidode*, ordadurmaaayın*, uuk dü krieee*, şibatta* kelimeleriyle hemen her we oyuncusunun hafızalarına kazınmış, kanımca andy gray ve john motson ikilisinden çok daha sempatik olan spiker
  • tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum ama şöyle de bir repliğini hatırlıyorum bu abinin:

-yo çi mü piccinic çinimaşta.

eğlenceli adamdı.
hesabın var mı? giriş yap