şükela:  tümü | bugün
 • into thin air ve into the wild adli bestseller kitaplarin sahibi amerikali yazar ve dagci.

  into the wild kitabi sean penn'in yonetmenligini yaptigi 2007 tarihli bir filme cevrildi.
 • into the wild'da kendisini chris* ile özdeşleştirmek için konuyu oldukça dağıtan ve chris'in ailesiyle ilgili konularda objektif olmayan yazar.

  yine de bu, kitabı yazarak çok iyi iş çıkardığı gerçeğini değiştirmez.
 • yazar ve doğa adamı. 96 senesindeki everest faciasını anlattığı into thin air türün meraklıları tarafından illa ki okunmalı. ancak iyi bir yazar oluşu, şahsi fikrimce çok iyi bir dağcı ve daha da önemlisi güzel ruhlu bir insan olan merhum anatoli boukreev'e attığı çamurun çok fena gölgesinde kalıyor.
 • "everes'e tirmanmak hayatimin en buyuk hatasiydi. keske yapmasaydim." demistir.
  uzun sure ptsd'den kurtulamadigini soylemistir.
 • ilginç bir yaşam öyküsüne sahip yazar.

  1996 yılında gerçek bir olaydan yola çıkarak "into the wild" adlı ünlü kitabı yazıyor.

  aynı yıl (1996) everest'e tırmanmaya karar veriyor. ancak bu tırmanış 18 kişinin öldüğü dağcılık tarihinin en büyük felaketlerinden birisine dönüşüyor. ve ertesi yıl (1997) bu olayı "into thin air" adlı ünlü kitabında anlatıyor.

  ilginç bir tesadüf.
 • amerikalı dağcı ve yazar. 1954'te massachusetts'de doğdu. hampshire college'de çevrebilim eğitimi aldı. 1977 yılında alaska'da daha önce hiçbir dağcı tarafından ayak basılmamış bir rota üzerinden devils thumb zirvesine tırmandı. ardından arjantin'de dünyanın en zorlu teknik tırmanışlarından biri olarak kabul edilen cerro torre tırmanışını gerçekleştirdi. 1996 yılında, krakauer'in de dahil olduğu everest'e tırmanan ekip iniş esnasında sert bir fırtınaya yakalandı ve 6 dağcıdan 4'ü öldü. bu ölümcül tırmanışı everest günlüğü kitabında anlatmıştır. krakauer outside dergisindeki yazılarıyla tanınmıştır. christopher johnson mccandless'in hayatını anlattığı yabana doğru -into the wild 2007 yılında sean penn tarafından sinemaya aktarıldı.