1. yakin zaman once televizyonculuk dalinda bafta odulunu goturen channel 4'un sahane ana haber spikeri, anchormani.
  2. george r r martin in a song of ice and fire adlı fantastik serisinin karakterlerinden biri, ned stark in gayrimesru oglu. kurdunun adı ghost
  3. mark regev'e verdiği ayar ile tarihe geçen über ana haber spikeri. bizimkiler ancak "acı var mı acı" tadında yaklaşabilirken, karşısına diplomatı alıp nasıl madara ettiğini buradan (son dakikası) izleyebilirsiniz.

not: videoyu yükleyen kişinin x-files müziklerini yapan mark snow ile karıştırması sonucunda şu aralar mark snow diye bilinmektedir.
  4. dün öğlen saatlerinde kendi blogunda "gazze bizim de suçumuz değil mi?" isimli bir yazı yayınlamıştır. söz konusu yazıdan bir alıntı:

"why, for all these years, has egypt gone along with israel’s siege of gaza? why has the quartet (eu,us,un,russia) gone along with it? why no word of, or from its special envoy tony blair?"
    -
    "neden bunca yıldır mısır, israil'in gazze'yi kuşatmasına eşlik ediyor(göz yumuyor)? neden ab,abd,bm ve rusya dörtlüsü aynı şekilde yıllardır? neden özel delegesi tony blair hakkında, veya tony blair'in bu konu hakkında bir sözünü duymuyoruz?"

tanım: birçok ödüle sahip channel 4 anchormani.
  5. mark regev ile yapmis oldugu roportaja iyi baslamis ancak salvo sorulara soguk kanlilikla cevap verme yetenegi, sanirim kanli cig etle yuksek seviyelere cekilmis mark regev karsisinda duygusal davranip, maalesef "gercek olmayan" bir bilgi ile "cok sevdigi konugunu" koseye sikistirmaya calismistir. turk savas gemilerinin mv rachel corrie gemisini koruyacaginin bildirilmesi uzerine israil'in ne yapacagi seklinde bir soru soran ve bunun boyle olacagini israrla belirten jon snow, haberlerin sonunda, turk disislerinden gelen bir mesajla turk savas gemilerinin boyle bir aksiyona girmeyecegini duzeltmistir.

valla ben jon snow'un yerinde olsam herhalde karsimdaki mark regev'in suratinin gorundugu o dev plasma ekrani indirirdim. yuru be jon...
  6. israil hükümetinin yediği naneleri çok iyi anlatan bir cümle kurmuştur.

"of course it is serious, you are in a serious situation."
  7. gazze'ye giden gemilere yapilan saldirilarla ilgili olarak mark regev'e sordugu ilk soru, roportaj aleminde aparkat diye gecer (demek isterim).

"diplomatic relationship between israel and turkey is being very hard one. it's one in which many israelis enjoy, both commercial and tourism relations with turkey; and you, now, rewarded it by attacking fleet of ships that is coming from turkey and kill turkish nationals... that is a great way to win friends, isn't it?"
    (israil ile turkiye arasindaki diplomatik iliskiler su anda oldukca zor bir durumda. turkiye ile zaten zor olan bu iliskilerden pek cok israilli hem ekonomik, hem turistik anlamda faydalanirken, siz simdi bunu turkiye' den kalkan gemilere saldirip, icindeki turk vatandaslarini oldurerek odullendirdiniz. dost kazanmak icin ne guzel bir yol degil mi?)

"... ehm..."

heryere lazim.
  8. israil hükümet sözcüsü mark regev ile bir röportaj yaptı dün. sorduğu sorularla, batı'nın tek bir düşüncede oluşan orientalistlerle dolu olmadığının kanıtını ortaya koydu.

röportajı izlemek isteyenler şuradan buyurabilir: http://www.youtube.com/watch?v=b06grn_tl74
  9. israil hükümet sözcüsü mark regev'le diyaloğunda regev'e karşı gayet haklı ve taraflı bir duruş sergilediği için yürekten kutladığım ingiliz televizyoncudur. ama biraz gaza getirme sezdim diyebilirim. neden mi? adam apaçık kaçın türkler gelecek diyor. samimiyetine inanmak istiyorum jon!!

ben şahsen başbakanın yardım gemilerine (bm ya da nato gibi oluşumlarca ortak karar alınmaksızın) donanma eskortu vereceğine ihtimal vermeyenlerdenim. çünkü;

1) bu savaş kısa süreli donanma dalaşı olacaksa, teknolojimizin yetersiz olduğunu âlem biliyor.
    2) bu mücadele (ki insanlık için haklı bir mücadeledir) eğer silahlı bir boyuta taşınırsa, artık arapların hamisi gömleğini istemeden giymiş oluruz. mümkün oldukça diplomasi savaşı olarak kalması ülke menfaatinedir.

velhasıl jon! sana sözüm; bu işin içinden bir ingiliz oyunu çıkmasın. bu coğrafya yeni lawrenceler kaldırmaz.
  10. israilli yetkili karsisinda, turkiyeyi turklerden daha iyi ve agresifce savunmasiyla takdirimi kazanmis anchorman. bunun altinda antisemitizm yoksa, puripak turk milliyetciligi var gibi gorunuyor.

jon snow hakkında bilgi verin