aynı isimde "jon snow (dizi)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • george r r martin in a song of ice and fire adlı fantastik serisinin karakterlerinden biri, ned stark in gayrimesru oglu. kurdunun adı ghost
 • mark regev'e verdiği ayar ile tarihe geçen über ana haber spikeri. bizimkiler ancak "acı var mı acı" tadında yaklaşabilirken, karşısına diplomatı alıp nasıl madara ettiğini buradan (son dakikası) izleyebilirsiniz.

  not: videoyu yükleyen kişinin x-files müziklerini yapan mark snow ile karıştırması sonucunda şu aralar mark snow diye bilinmektedir.
 • dün öğlen saatlerinde kendi blogunda "gazze bizim de suçumuz değil mi?" isimli bir yazı yayınlamıştır. söz konusu yazıdan bir alıntı:

  "why, for all these years, has egypt gone along with israel’s siege of gaza? why has the quartet (eu,us,un,russia) gone along with it? why no word of, or from its special envoy tony blair?"
  -
  "neden bunca yıldır mısır, israil'in gazze'yi kuşatmasına eşlik ediyor(göz yumuyor)? neden ab,abd,bm ve rusya dörtlüsü aynı şekilde yıllardır? neden özel delegesi tony blair hakkında, veya tony blair'in bu konu hakkında bir sözünü duymuyoruz?"

  tanım: birçok ödüle sahip channel 4 anchormani.
 • israil hükümet sözcüsü mark regev'le diyaloğunda regev'e karşı gayet haklı ve taraflı bir duruş sergilediği için yürekten kutladığım ingiliz televizyoncudur. ama biraz gaza getirme sezdim diyebilirim. neden mi? adam apaçık kaçın türkler gelecek diyor. samimiyetine inanmak istiyorum jon!!

  ben şahsen başbakanın yardım gemilerine (bm ya da nato gibi oluşumlarca ortak karar alınmaksızın) donanma eskortu vereceğine ihtimal vermeyenlerdenim. çünkü;

  1) bu savaş kısa süreli donanma dalaşı olacaksa, teknolojimizin yetersiz olduğunu âlem biliyor.
  2) bu mücadele (ki insanlık için haklı bir mücadeledir) eğer silahlı bir boyuta taşınırsa, artık arapların hamisi gömleğini istemeden giymiş oluruz. mümkün oldukça diplomasi savaşı olarak kalması ülke menfaatinedir.

  velhasıl jon! sana sözüm; bu işin içinden bir ingiliz oyunu çıkmasın. bu coğrafya yeni lawrenceler kaldırmaz.
 • israilli yetkili karsisinda, turkiyeyi turklerden daha iyi ve agresifce savunmasiyla takdirimi kazanmis anchorman. bunun altinda antisemitizm yoksa, puripak turk milliyetciligi var gibi gorunuyor.
 • piçtir kendisi.

  (bkz: game of thrones)
 • game of thrones dizisinde kit harington tarafından canlandırılan karakter.
  dizide eddart stark 'ın piç oğlu olarak geçiyor. annesi wylla 'dır. direwolf unun ismi ise ''ghost'' ur.
 • spoiler'le başlıyorum, kitapla ve hikayeyle ilgili önemli bilgiler içerebilir;

  eddard stark'ın piçoğlu olmama ihtimali olan kişi, muhtemelen ejder-kurt kanı taşımaktadır, şöyle ki;

  öncelikle tanıtalım entrymizde geçecek kişileri; rhaegar targaryen, nam-ı diğer mad king'in oğlu, kralın varisi. robert baratheon (kral robert) tarafından öldürüldü.

  lyanna stark; eddard stark'ın kızkardeşi. robert baratheon'un karısı, sevdiği kadın.

  lyanna stark, 7 krallıktaki en güzel kadındır. ned'in (eddard stark) çocukluk arkadaşı robert baratheon da lyanna'a deliler gibi aşıktır. nitekim ikisi başgöz edilecektir. rhaegar targaryen ise krallığın varisidir ve çok güçlü bir karakterdir. babasının aksine halka karşı merhametli, yetenekli bir savaşçı ve zeki bir adamdır. aynı zamanda yeteneklidir de. (sanatta, müzikte) dragonprince olarak anılmaktadır. cercei lannister, (robert baratheon'un karısı, kraliçe) kitapta bir bölümde kendisinden bahsederken, babası tywin lannister'ın halk tarafından deli kral'a göre 2 kat daha itibar gördüğünü fakat rhaegar targaryen'in gördüğü itibarın yarısı kadar görmediğini söylemektedir.

  günlerden bir gün, lord whent (house of whent lord'u) kızını onurlandırmak adına büyük bir parti ve turnuva düzenler. deli kral aerys de partiye teşrif eder. tabii oğlu rhaegar da gelir ve 3 aşamada yapılan turnuvada, jousting dalında çarpışır. krallıktaki gelmiş geçmiş en yetenekli savaşçılardan birisi olan barristan selmy'yi yenerek şampiyon olur, lord robert baratheon da aynı turnuvada melee dalında yarışıp şampiyon olmuştur. prens rhaegar, partide içli bir şarkı söyler ve lyanna stark gözyaşlarını tutamaz. lyanna stark'ın orada rhaegar'a aşık olduğu rivayet edilir ki evli olmasına rağmen rhaegar da ona tutulmuştur. daha sonra rhaegar, şampiyon olarak, lyanna'ı aşk ve güzellik kraliçesi seçer.

  bu olaylardan bir süre sonra rhaegar, lyanna'ı kaçırır. zaten krallıkta her şey deli kral yüzünden pamuk ipliğine bağlıyken, robert baratheon sevdiği kadının kaçırılmasını tetikleyici bir unsur olarak görür, tabii kızkardeşi kaçırılan, ağabeyi ve babası deli kral tarafından öldürülen ned stark çok geçmeden çocukluk arkadaşı robert'ın yanında saf alarak, deli kral'a isyan ederler. bu savaşlarda, robert, rhaegar'ı öldürür. ned de yanına 6 tane yetenekli savaşçıyı alıp, kızkardeşinin götürüldüğü kuleye gider. kulede krallığın 3 tane muhafızı bulunmaktadır. tabii bu durum şaşırtıcıdır. kralın şahsi muhafızları olan bu kişiler, kralın yanı dururken, bu kuleyi korumaktadır. ned stark, muhafızları öldürüp kardeşinin yanına ulaşır ama kardeşi ölmek üzeredir. son sözleri "söz ver bana ned" olur.

  kitapta da belli yerlerde, ned stark çocuklarından bahsederken, jon snow'u onların arasına koymaz. nedeni piç olması olamaz çünkü eddard stark o karakterde bir adam değildir. daha da ötesi, eddard stark'ın karakteri, evliyken bir fahişeyle birlikte olup piç bir çocuğu peydahlayacak bir karakter değildir.

  yaygın olan bir görüş var game of thrones hayranları arasında, jon snow, eddard stark'ın oğlu değil, yeğenidir. jon snow, prens rhaegar targaryen ile lyanna stark'ın yasak aşkının meyvesidir. lyanna'nın son sözleri, "oğluma iyi bak, söz ver bana" olması muhtemeldir. robert'ın gazabından korkan ve kızkardeşinin anısına leke sürmek istemeyen ned, olayı kendi çocuğuymuş gibi örtbas etmiştir.

  bu yüzden eddard stark, jon'a bile annesi hakkında söz edememiştir. jon snow, targaryen soyundan gelmektedir. hikayede çok önemli bir yere sahiptir.
 • game of thrones dizisinde stark soyadını en çok hak eden çoçuktur.
  ufaklıkları saymıyorum. onlar da iyi bir stark olacak gibi hele ufak kız...
  ama bu çocuk eğer stark soyadını taşısaydı winterfill'da etkisini her türlü gösterirdi.

  not: tabi bu yorumum dizi tabanlıdır.
hesabın var mı? giriş yap