şükela:  tümü | bugün
 • spoiler sanarak seri eksi basan liseli ilkokullu bebeler var, spoiler değil konuşulan teorilerden biri amk. spoiler değil! anladınmı küçük beyinli liseli bidaha söyliyeyim spoiler değil!

  jon snow kuzeyli adetine göre yakılıp, ateşte dirildiğinde targaryen soyundan geldiği, babası diye bildiği kişinin onu korumak için kendini karalayan dayısı olduğunu çözecek, ve ölene kadar hizmet etmeye yemin ettiği night watch illetinden kurtulup iron throne'a oturacaktır.

  edit: spoiler okudum diye üzülme, bu sadece çok mantıklı bir teori.
  edit2: dayısı diye sallamışsın diyen arkadaş, halası sandığı kişinin aslında annesi olma ihtimalidir bahsettiğim şey. asıl halasının mother of dragons olması.

  final edit: noooooldu amk; onca mesaj attınız, salaklaşma saçmalama dediniz, neymiş?
  göt oldunuzmu?
  kendimi got spoiler habercisi ilan ediyorum.
 • dayı falan sallamışsın da varg olmasını nasıl bu olaylarla birleştireceğiz diye merak ettiğim. jon snow'un olması istenen ama olmayacak hali.
  edit: özellikle bir bölümde jon snow'un ellerinin yandığı gösterilmişti bu teoriyi boşa çıkarmak için. white walker olan ölü bir karga, mormontu öldürmeye çalışmıştı o bölüm.
  halamın sakalları dayımdan sorulur :p . tamam destekli sallamışsın
 • dany'nin yanmamasinin sadece targaryenlikten degil kendisinin secilmis bir kisi olmasi oldugu gerceginden hareketle yanlis teoridir.

  nitekim dany'nin buyuk buyukbabasi aegon v targaryen yani nam-i diger egg aynen dany gibi ejderha yurmurtalarini ateste canlandirmaya calisirken sizlere omur olmustur.

  ha bu yanlislik jon'un kehanetlerdeki ejderin uc basindan biri olma olasiligini etkilemez ve aynen olay boyle gelisebilir orasi ayri ancak bu dahi onermenin temelde yanlis oldugunu degistirmez.
 • (bkz: mal beyanı)

  babasının veya annesinin kim olduğu kendisinin bir piç olduğu gerçeğini asla değiştirmeyecektir, dolayısıyla targaryen veya stark soyadını kullanamaz! ayrıca jon snow'un kimin piçi olduğuna george martin'in bile karar verdiğini sanmıyorum. (bkz: #50790267)

  --- spoiler ---

  ilk sezonda jon'un eli yanıyor dany'nin aksine..

  --- spoiler ---
 • kitaptaki tasvirine göre oğullarından fiziksel ve kişilk olarak eddard stark'a en çok benzeyen jon snow'dur. tam olarak bir kuzeylidir.

  edit : arkadaşlardan uyarılar geldi sağolsunlar, yanlış kısmı sildim kafa karıştırmasın. kitapları yeniden okumanın vakti gelmiş demekki
 • mevzu bahis targaryenlerse silver is a must diyenlere.

  https://www.reddit.com/…garyens_without_silvergold/

  ek1: soyadı mevzuuna takanları ramsay'e havale ediyoruz.
 • ilk kitapta arya stark'ın lyanna stark'a, jon snow'un da arya stark'a tıpa tıp benzediğinin sık sık vurgulanması, r+l=j teorisini dolaylı yoldan desteklemektedir.

  yazarlar burda insanlara sallıyorsunuz sıkıyorsunuz demek yerine yukarıdaki formulü google'da arasalar, hem teoriyi daha ayrıntılı öğrenecekler hem de burada sundukları argümanların zaten yanlış olduklarını anlayacaklar. teoriden haberdar olduysanız teoriyi araştırıken daha fazla spoiler yemezsiniz zaten. jonun hakkında çocuğun annesinden başka spoiler mı kalmıştı ki harbiden?
hesabın var mı? giriş yap