• 1987 dogumlu kısa forvet. halen lietuvos rytas takiminda oynamaktadir. nba'deki ilk isveçli olması kuvvetle muhtemeldir.
  • 2009 draftında 2. turda 39. sıradan detroit pistons tarafından seçilen isveçli.
  • sadece şut atıyor. başka da bir olayı yok. enbiey'de tutunması zor. draftta seçilemeyen onca adam varken bu kazmanın seçilmesini hazmedemiyorum sözlük..
  • bu sarışın arkadaş çaylak sezonunda pistons takımında ilk beş çıkmaya başlamıştır.tamam detroit'in kadro vasat ama bu kadar mı acizler yoksa sarışın diye yeni bir nowitzki olmasını mı bekliyorlar anlamadım.
  • şaka maka ilk sezon istatistikleri itibariyle nowitzki'den daha başarılıdır. nowitzki 8 sayı 3.5 ribaundla oynarken bu arkadaş 9 sayı 6 ribaundla oynuyor. atış yüzdesi de daha iyi. 70 küsür maça da ilk beş başlamış. bu sene daha iyi olacaktır.
  • ikinci senesinde gösterdiği performansla all-star oylamasına girmiştir rağmen son dönemdeki performansıyla ilk 5'teki yerini kaybetmiştir
  • tam 5 yıldır hakkında entry girilmemiş(oha) isveçli power forward. bazen small forward pozisyonunda da oynamaktadır. geçen sene detroit pistons'dan gigi datome ile birlikte boston celtics'e takas edildi. bu sene biten sözleşmesini 2 yıl/10 milyon dolar karşılığında yenilemek üzere anlaştı.

edit: yazım hatası.
  • 2009'da sadece şut atıyor denilmiş. aradan geçen 6 yılda drive üzerinden hook atabilmeyi öğrenmiş olmalı çünkü benim 2015'te spurs'e karşı izlediğim jerebko, tim duncan'ın ve lamarcus aldridge'in üzerinden rahatlıkla bu tarz drive'ları bitirebiliyordu. kaç senedir wizards'a tam olarak böyle bir oyuncu lazımdı ama onun yerine atlarını otto porter'ın üzerine oynadılar. jerebko'nun celtics'teki rolü bence hak ettiğinden daha az, kelly olynyk ile aynı takımda olması çok büyük şanssızlık. contender başka bir takımın bench'inden gelerek çok güzel işler yapabilir.
  • utah jazz tarafından serbest bırakılan uzun forvet. son senesinde %41 üçlükle 5.8 sayı üretmişti. 31 yaşına gelmesine rağmen halen niş rollerde nba'de performans verebilir. eğer nba olmazsa avrupa'da adından söz ettirecek potansiyelde mevcut formuyla.

edit: gsw talipmiş
  • utah jazz'den ayrılıp golden state warriors ile anlaşarak hak ettiği yüzüğü alma yolunda büyük bir adım atan çok değerli eski celtic, kendisi aynı zamanda nba'in en underrated basketbolcusudur.
hesabın var mı? giriş yap