şükela:  tümü | bugün
 • saint-etienne takımında forma giyen 1996 doğumlu hücum oyuncusu. evet.
 • bu sezon çıktığı 20 ligue 1 maçında 6 gol 4 asistle oynayan hücum oyuncusu. sezon sonu sözleşmesi bitiyor ve henüz 22 yaşında. yatırımlık oyuncu almak isteyen fikret başkan scout ekibini yollasın bence. sezon sonu beleşe alınabilecek bir oyuncu sonuçta. risk yok. hayreti mucip.
 • fenerbahçe'nin sezon sonunda almak istediği iddia edilen oyuncu.

  yetenekli ama tipik geniş alan topçusu, dar alanda etkisi azalıyor. topu ayağına alınca takımın hızını yavaşlatan bir dribling tarzı var, önce bir etrafını süzüyor. yeteneği sayesinde çoğunlukla topu doğru kullanıyor (en azından kaybetmiyor) ama bu doğru kullanım -geniş alandayken orta açmak, şut çekmek vs olsa da- rakibi baskı altına aldıkları dar alanda topu en yakındaki arkadaşına vermek demek oluyor, takımın hücum üretkenliğine şahsen bir katkısı olmuyor yani.

  kısa boyuna rağmen güçlü sayılır, yere sağlam basıyor. süratli olmasına rağmen pırpır değil, ivmesi düşük olduğu için kanadı emanet edemezsiniz, o yüzden orta seviye bir beke evrilmesi de zor.

  kendisini öne çıkaran en önemli özelliği rakip defansa farkettirmeden ceza sahasına sızabilmesi. o yüzden şimdiki özellikleriyle kendisinin evrilebileceği en iyi nokta sol açıkta ters ayakla içeri giren orta-üst düzey bir kanat-forvet olmak. ancak geleceğin üst düzey modeline (bkz: #69155685) uygun bir kanat-forvete dönüşmesi dar alanda pratik oynama becerisi kazanıp kazanmayacağına bağlı. 22 yaşında olduğu için kritik bir dönemeçte, günümüz şartlarında çok genç değil artık.
 • transfer döneminde sözleşmesi bitecek oyuncu. gecen yıl lig 1 de gol asist toplamı 17 yi bulmuştur. galatasaray yasin öztekin ile sözleşme uzatacağına bu adam ile anlaşıp önümüzdeki 5 yılda ilk 18 e banko yazılacak bir oyuncu kazanabilir.
 • adı fenerbahçe ile geçse de sözleşmesinin bitecek olmasından dolayı bir çok takımın listesinde olduğunu düşünüyorum. geleceğe yatırım bir transfer olsa da koca bir sezon kendisine sağ kanat emanet edilecek olması biraz risk gibi duruyor. özellikle bizim ligimiz için çok hızlı, mücadele gücü kanat oyuncularına göre iyi ve topla hızlanabiliyor. fransa liginde bu sezon iyi bir performans sergiledi. jonathan bamba oynayacağınız oyunun şeklini de gösterecek bir transfer olacaktır.

  ayrıca damien comolli gibi profesyonelin teknik direktör ve oyun şekli belli olmadan transfer yapacağını düşünmüyorum.
 • teknik ve güçlü bir oyuncuya benziyor. fenerbahçe’de ali koç’un dolayısıyla fenerbahçe taraftarının sevebileceği bir oyuncu.
 • (bkz: kara mamba)