• 1995teki atletizm dunya sampiyonasinda 3 adim atlama dalindaki dunya rekorunu kirarak altin madalya almis ingiliz sporcu...
 • ingilizlerin linford christie ile birlikte en cok bilinen atletlerinin basinda gelen 3 adim atlamaci..3 kez dunya sampiyonu,sayisiz kere avrupa sampiyonu olmustur.tribunlerin hasta oldugu spaktakuler bir tarzi vardir.hafif kırlasmis saclari ile george clooneyi andirmaktadir.
 • haftanın bir günü hatırladığım kadarıyla pazar günü inançları sebebiyle koşmadığı için, onun yarıştığı yarışlarda 3 adımın yarışma günü değiştirilirdi.. popülaritesi kaybolunca yarışmam dediği günde yarışmak zorunda kalmıştı.
 • atina olimpiyatları'nda televizyon yorumcusu olarak rastladığımda her zamanki güleryüzüyle fotoğraf çektirme ricamı kırmayan gerçek sportmen. epstein-barr virüsü nedeniyle zor yıllar geçirmiştir.
 • 1700'lü yıllarda 13 yaşında yale'e girmeyi başarmış hem de okul birincisi olarak mezun olmuş bir üstünzekalı filozof/yazar. üniversite içinde onun adına kurulan bir deresidential college bulunmaktadır. sloganları "je sux!" tır.
 • üç adım atlamanın ilahıydı. düşünüyorum da bu gitti gideli, bunun branşı pek bir öksüz doğrusu...
 • rekortmen üç adım atlamacı (1). bir süre öncesine kadar "koyu hristiyan inançları nedeniyle pazar günleri yarışmayı reddeden atlet" olarak bildiğimiz bu papazoğlu, şimdi yarışmayı bırakmış ve 42 yaşındadır; artık tanrıya olan inancını yitirmiş ve "hiç bu kadar huzurlu olmamıştım" gibisinden açıklamalar yapmıştır (2).

  18.29'lik hala geçilemeyen rekoru(3) kırdığı zaman öyle bilinen biri olmuştu ki dinine olan bağlılığı ortaokulda din kültürü öğretmenimizin de dikkatini çekmiş "aha bak elin oğlu neler yapıyor sen ne yapıyorsun" gibisinden elinde bir gazete kesiği * ile dersi doldurmuştu. bu adam zamanında o kadar dinle iç içe imiş ki demek, bbc'nin dini içerikli programı "songs of praise"'te yorumcu olarak da bulunmuş.

  şimdi sana sesleniyorum muhteşem bey *, o çok sevdiğin canıtın kardeşin inançsız oldu!!!

  1. http://www.iaaf.org/…etter=0/athcode=773/index.html
  2. http://www.timesonline.co.uk/…14.ece?submitted=true
  3. http://www.iaaf.org/video/wr/index.html adresinde bulunabilir.
 • bbc spor servisinin atletizm ve bazı diğer programlarında programların açılışını ve değerlendirme kısımlarını yapmaktadır.
 • bol cayli, maklubeli sohbetten basini kaldirip olimpiyat acilisina gelemedi heralde gozlerimiz aradi gümüşi gümüşi.
hesabın var mı? giriş yap