• sydney olimpiyatları sırasında beğenimi kazanan dünya rekortmeni ingiliz atlet. hani atletizm ile aram olmasa da olimpiyat neyin izlerken 3 adım atlama müsabakası gördüğümde hemen bahsederim bu adamdan eheh. karizma oluyorsun çakalca. adam soruyor "ya geçen dünya şampiyonasında ne birinci olmuştu şu adam!", ben de durur muyum yapıştırıyorum cevabı, "jonathan reyiz vardı bir, onu gören bu gözlere işlemiyor şimdiki çaylaklar". bir bok bilmeden kısa yoldan da karizmayı koyuyorum ortama, çaktırmayın.

bir de uzun mesafe koşularında haile gebrselassie ustamıza atıf, yüksek atlamaya tabi ki biricik aşkım blanka vlasic gibi...
  • cehennemin azapları içinde kıvranan günahkarları tasvirleri ile ünlü din adamı ve düşünür.
  • 95'te kırdığı rekoru ilk atlayışında başarmış ve ikinci atlayışında kendi rekorunu geliştirmiştir bu yönüyle atletizm tarihine biricik bir sporcu olarak adını kazımıştır, bugün hala rekor kendisine aittir.

jonathan edwards world record
  • 1995teki atletizm dunya sampiyonasinda 3 adim atlama dalindaki dunya rekorunu kirarak altin madalya almis ingiliz sporcu...
  • ingilizlerin linford christie ile birlikte en cok bilinen atletlerinin basinda gelen 3 adim atlamaci..3 kez dunya sampiyonu,sayisiz kere avrupa sampiyonu olmustur.tribunlerin hasta oldugu spaktakuler bir tarzi vardir.hafif kırlasmis saclari ile george clooneyi andirmaktadir.
  • haftanın bir günü hatırladığım kadarıyla pazar günü inançları sebebiyle koşmadığı için, onun yarıştığı yarışlarda 3 adımın yarışma günü değiştirilirdi.. popülaritesi kaybolunca yarışmam dediği günde yarışmak zorunda kalmıştı.
  • atina olimpiyatları'nda televizyon yorumcusu olarak rastladığımda her zamanki güleryüzüyle fotoğraf çektirme ricamı kırmayan gerçek sportmen. epstein-barr virüsü nedeniyle zor yıllar geçirmiştir.
  • 1700'lü yıllarda 13 yaşında yale'e girmeyi başarmış hem de okul birincisi olarak mezun olmuş bir üstünzekalı filozof/yazar. üniversite içinde onun adına kurulan bir deresidential college bulunmaktadır. sloganları "je sux!" tır.
  • üç adım atlamanın ilahıydı. düşünüyorum da bu gitti gideli, bunun branşı pek bir öksüz doğrusu...
hesabın var mı? giriş yap