şükela:  tümü | bugün
  • 1996 yilinda bugun* hayatini kaybeden smashing pumpkins uyesi.
  • the smashing pumpkins'in resmi bir üyesi olmamıştır hiçbir zaman. grubun mellon collie and the infinite sadness albümü için çıktığı turne esnasında gruba konserlerde klavyeci olarak eşlik etmesi için anlaşma yapılmıştır. gruptaki kafadengi adamının, kendisi gibi bir uyuşturucu bağımlısı olan jimmy chamberlin olması şaşırtıcı değildir ve muhtemelen sonunu getiren de bu olmuştur. (bkz: #9096148)'dan alıntılıyorum:
    "jimmy ve jonathan'ın ilk overdose hadisesi 96 martında yaşanır. billy olayı kısaca şöyle özetliyor:
    - jonathan'ın kafası iyi gözüküyordu, ama jimmy...? herif tek kelimeyle uçmuştu!
    billy, jonathan'a, bir daha böyle bir şey olursa gruptan kovulacağını söyledi. böyle bir olay yine olacak, ama billy, jonathan'ı maalesef kovamayacaktı.
    ............
    jimmy ve jonathan'ın ikinci vakası 2 mayısta portekiz'de yaşandı. bir otelin önünde baygın halde bulundular ve hemen hastaneye kaldırıldılar. billy, jonathan'a şöyle dedi:
    - kovuldun. ama bu turneyi bitirmeni istiyorum, yoksa bizi yüzüstü bırakmış olacaksın.
    ............
    34 yaşındaki turne klavyecisi jonathan melvoin, jimmy ile çıktığı yolculukların birinden geri dönemedi ve red-rum overdose'undan öldü. jimmy, jonathan'ın olayı abarttığını farkedince 911'i aramış; ancak ambülans geldiğinde iş işten geçmiştir.
    sonunda beklenen olur, jimmy gruptan kovulur. billy şöyle konuşur:
    - onu gruptan çıkararak belki de hayatını kurtardık. daha fazla iyileşmesini bekleyemezdik, çünkü iyileşmek için hiç çaba sarfetmiyordu. bizi, ona karşı tolerans göstermediğimiz şeklinde eleştirenler oldu, ona en zor zamanında yardım etmediğimizi söylediler. inanın bana, ona daha fazla şans veremezdik. ona herkesin dayanabileceğinden çok daha uzun bir süre dayandık. herkesin iyiliği için yollarımızı ayırmak zorundaydık."

jonathan melvoin'in ölümünden sonra sarah mclachlan onunla ilgili angel adlı bir şarkı yapmıştır.
    (bkz: #29194031)