şükela:  tümü | bugün
  • 2014'te hollanda'da yayınlanmış bir televizyon filmi.

film konu olarak farklı ya da yeni şeyler vadetmiyor. filmde baştan sonra neler olacağı belli. işin nereye varacağı neler olacağı. ama yine de sevdim ben. özel bir şeyler hissettirebildiği için. özlemini duyduğum bir şeyleri gösterdiği için. ya da sahip olma fırsatını kaçırdığımı düşündüğüm.

filmdeki çocukların yaşlarındayken böyle bir ilişki yaşayamadım. hatta şimdi de böyle bir şey yaşamış değilim. hep bastırdım sakladım duygularımı. sevgimi ve kendimi tükettim. korkularımdan çekincelerimden dolayı. hep bunun eksikliğini hissediyorum. bunu kaçırmış olmama üzülüyorum. bir daha asla o günlere geri dönemeyecek olmama.

bu his günümüzde hayattan beklentilerimi de etkiliyor. ilişki anlamında beklentilerimi. birlikte güzel zaman geçirebileceğim, umarsızca gezip tozacağım, hiçbir şeyi kafama takmayacağım bir ilişki istiyorum. hiçbir derdimiz olmasın. para, maaş, fatura, sorumluluk hiçbir dert. filmdeki çocuklarda olduğu gibi.

bir diğer eksikliğini hissettiğim şey de filmin geçtiği çevre. büyükşehirde, binaların arasında sıkışıp kalmış olmaktan nefret ediyorum. filmdeki gibi ormanın doğanın içinde olayım, bisikletle her yeri gezeyim, göle gidip yüzeyim istiyorum.

neyse film hakkındaki yorumlarımdan yola çıkarak kendi problemlerime dalış yaptım. film ile ilgili en sevdiğim kısma değinip konuyu kapatayım.

--- spoiler ---

filmin en sevdiğim kısmı kampa gittikleri günün gecesinde marc'ın sieger için söylediği şarkıydı. you are my sunshine benim favori aşk şarkımdır. o yüzden kullanıldığı yeri çok beğendim.

onun haricinde bir de gece birlikte bisiklet sürdükleri sahne güzeldi. ekledim bunları yapılacaklar listeme.

--- spoiler ---

son olarak filmin başında ve sonunda çalan şarkıyı da vereyim tam olsun.

moss - i apologise
  • eşcinselliğin çok yaygın olduğu ve herkesçe kabul gördüğü sanılan hollanda'da bile bu durumla mücadele etmenin özellikle gençler için ne kadar zor olduğunu, ailelerinden, arkadaşlarından bu gerçeği gizlemek için nasıl acı çektiklerini bir kez daha ortaya koyan tv filmi.
  • gey temalı başarısız filmlerden. gey temalı filmlerin çoğunun sorunudur bu. niyetler hep iyi, hep güzel bir çaba; ama ortaya çıkan işler çoğunlukla başarısız. kötü senaryolar, kötü kurgular, kötü çekimler, kötü oyunculuklarla sonuçlanıyor hep bu emekler. bu film de onlardan biri maalesef.
  • ana temasında değilim.
    ancak filmdeki sporcu gençlerin yaşadığı hayata özenmedim desem yalan olur.
    spor ve doğa olarak harika film.
  • imdb puanını sonuna kadar hak eden bir gençlik filmi. ergenliğe yeni yeni adım atmış iki gencin arasında oluşan duygusal bağ hem yalın hem de gerçekçi bir şekilde aktarılmış. bir kendini keşfediş filmi olan yapıma müzikleriyle m83, foo fighters, katy perry gibi isimler eşlik etmekte.