şükela:  tümü | bugün
 • radiohead'in shoe gazers akimina dahil gitar ve keyboarddan sorumlu, tipik ingiliz muzisyeni sacli adami. ayni zamanda creepi pek begenmeyerek ikinci kere ve gitari ezerek yaratan adamdir. exit music'i romeo and juliet scoreuna dahil ettikten sonra, "bu sarki bu filmi asar, bu sarki william shakespeare'i bile asar" demistir kibirli it.

  pink floyd dinlemeye ancak 2 yil once basladigini, pixiese duydugu hayranligi, singlelara karsi nefretini ve radioheadi "experimental pop band" olarak nitelendirdigini soylemeden gecmeyelim (rolling stone dergisinden gerekli alintilar yapilmistir).
 • thom yorke tan daha fazla bayan hayran toplamayı becermistir kendisi.konserlerinde tum karizmayi uzerinne toplamayi da beceriyor.akıllı adam jonny greenwood
 • radioheadin enstrumantal açıdan en teknik elemanı, her alete hakim eşsiz bir multi-enstrumentalist.. pyramid song gibi içinde senfoni orkestraları etkisi içeren şarkılarda orkestranın aranjmanları vede kondüksiyonunu bile o yapıyor, yüce bi insan hakkaten deha...
  thom yorkegrubun kalbi ise jonny greenwoodda beynidir diyebiliriz..
 • son iki albumde gitar calmayan radiohead 'gitaristi'. bryan ferry'nin 15 nisan'da piyasaya verilecek olan frantic albumune hiroshima sarkisinda katkida bulunarak bir bekleyise zorunlu kilmistir fan'larini.
 • eger ki diger elemanlar besteyi yapiyorsa bu da süslüyor diyebilecegimiz kisi. radiohead canli izlendigi zaman ufak tefek gibi de görünse aslinda müzige neler kattigina ve nasil olup da o kadar seyi katabildigine sahit olunabiliyor.
 • isminin uzun hali jonathan richard guy greenwood 'dur. 5 kasım 1971 dogumludur ve radiohead'in en genc elemanidir.

  gruba ilk alinisini ise soyle anlatir: "grubun geri kalani zaten onceden birbirleriyle arkadasti.2-3 sene boyunca onlarin pesinde beni gruba alin diye yalvararak gezdim ve sonunda harmonica calmama izin verdiler...sonra klavye ve en son gitar."

  kendisine gitarist denmesinden de hoslanmaz,hatta gitar konusunda soyle bir yorumu vardir: "hayatım boyunca hic bir grupta gitarlari dinlememisimdir,hala da dinlemem.gitaristlere tapinmak gitar dergileri almaktir.herkes gitar calabilir* ama sarki yazabilmek cok cok daha zor bi ugrastir.steve vai'ye tapinacagima elvis costello'ya tapinmayi tercih ederim."
 • solo calismasi olan bodysongdan sonra radioheadle calismanin solo calismaktan en az 5 kat daha iyi oldugunu, bir seyler yaparken yaninda birilerinin olmasinin daha iyi olacagini soylemis radiohead elemani. gruba ilk girdigiinde nota okuyabilen ve duydugunu notaya dokebilen tek grup uyesiydi. artik hepsi bunu yapabiliyor.
 • telecaster almaya karar vermemin nedeni olan, yetenekli insan,
  thom yorke, jonny nin herhangi bir şeyden ses çıkarabileceğini söylemiştir, kendisi de bunu doğrulayarak bbc stüdyolarında verilen konserde televizyon bile " çalarak " bunu doğrulamıştır (bkz: the national anthem). bunun dışıda aynı konserde no surprises da silefon, bilimum şarkıda keyboard, idioteque de ne olduğunu bilmediğim bi alet çalmıştır bu ne olduğunu bilmediğim aletlerden bi başkasını da everything in its right place de çalmaktadır. grupta utangaç olarak tanımlanan kimse. modern rock ın en iyi gitarislerinden, hatta en iyisi.
 • kendisi ok computer da bulunan bir şarkıdan nefret ettiğini ve o şarkıyı dinlemeye tahammülü olmadığını söylemiştir. fakat diğerlerinin üzülmelerni istemediğini söyleyerek bu şarkının ismini vermemiştir.
 • bbc concert orchestra'nın program temalarında,festivallerde,radyoda çalınması için klasik parçalar yazan olan radiohead gitaristi
hesabın var mı? giriş yap