şükela:  tümü | bugün
 • 9 nisan 1996 doğumlu gelecek için umut veren bir oyuncu. adını 2018 de sık sık duyacağız gibi bir his var içimde. blockları, riabound gücü ve pota altındaki kıvraklığı ile geleceğe damgasını vuracak gibi duruyor.
 • 2017 nba draft'inda gsw tarafindan 3.5m$ nakit odenerek 38. siradan bulls'a sectirilen 6'9" boya sahip pf.

  bu gsw'daki uzun askini anlamiyorum. kevin looney, james michael mcadoo * *, damien jones ve simdi bu arkadas. eminim iki de veteran uzun katacaklar minimum kontrata. hayir, zaten maclarin cogunu kisa besle oynuyoruz, durant 4 numara green 5 numara oynuyor. bu arkadaslar da bench'te paslaniyorlar.iggy ve livingston'in ayrilma ihtimaline karsi neden kanat ya da guard secmediler anlamadim.

  bu arada, bu arkadas da cok iyi bir savunmaciymis ve kisa boyuna ragmen ozellikle ribaundlarda ve blok yapmada cok etkiliymis. serbest atis yuzdesi pozisyonuna gore iyi ama ucluk atisi maalesef (en azindan su an icin) yok. neyse, hayirli olsun bakalim tum camiaya.
 • gsw'nin draft hakkı olmadığı halde para verip seçtiği bir oyuncu. incelenmesinde fayda var. gsw, takımın çekirdeğini (curry, klay, draymond, durant, iggy, livingston) sabit tutabileceğinden o kadar emindi ki onların yerine başka birilerini seçme zahmetine girmediler ama jordan bell için böyle bir zahmete girmiş olmaları çok ilginç.

  gsw'nin oynadığı oyuna uyup uymadığını zaman gösterecek ama bu gece oynadığı yaz ligi maçında 2'de 2 atarak 5 sayı, 11 ribaund, 5 asist, 5 top çalma, 6 blokla ve +27 ile oynamış. yaz ligi çok ölçü olmayabilir ama yine de etkileyici rakamlar. gsw'nin bu çocuğu savunması için aldığı her yerde yazıldı çizildi. her ne kadar boyu 5 numara için ideal olmasa da, 4 numara için muazzam bir fiziği var gibi duruyor. kısa 5'lerde 5 numara oynayıp, uzun 5'lerde de bir miktar 4 oynarsa gsw'nin işine fazla fazla yarayacaktır. yeterince hızlı olduğunu kabul edip bir kaç pozisyonda da, özellikle adam değiştirmelerden sonra rakibin 3 numarasının karşısında durabilirse zaten eksiksiz olan gsw'nin daha da eksiksiz olacağını söylemek mümkün.

  ama daha ilginç bir şey var burada. adamlar draft hakları olmamalarına rağmen derslerine çok iyi çalışmışlar. eğer bu çocuk ilk 15'ten ya da ilk 30'dan gidiyor olsaydı, bu paraya bu draft hakkını almaları mümkün olmayabilirdi ama adamlar öyle bir anda hamle yaptılar ki, 3.5 milyon dolar gibi nba için komik bir paraya alıverdiler adamı. asıl mevzu burada başlıyor. gsw bu çocuğu seçtikten sonra birden herkes gsw'nin ne kadar iyi bir oyuncu seçtiğini, 38. sıradan böyle bir oyuncunun muhteşem bir başarı olduğunu konuşmaya başladı. ülen o zaman diğer 29 takımın yönetimi ne yapıyor? daha seçer seçmez herkes bu çocuğun bu kadar muhteşem oyuncu olduğunu konuşabiliyorsa, demek ki bu çocuğun iyi oyuncu olduğu biliniyor. o zaman diğer takımların yönetimleri bildiğin bok yemişler.

  isaiah thomas'ın 60. sıradan seçilmesine benzer bir şey değil bu. it'nin böyle bir oyuncu olacağını çok kimse tahmin etmiyordu ama jordan bell'in seçilmesi ile herkes ayağa kalktı. helal olsun gsw'ye.
 • young draymond
  muhtemelen green'den daha atlet ve onun kadar enerjik. green yıldan yıla savunma konusunda hep üstüne koyarak ilerledi ve hücumda da özellikle pas ve ceza şutları konusunda kendini çok geliştirdi. bu çocuğunda öyle olması hatta daha iyi olmaması için bir sebep yok.
 • thank you chiacago

  bütün rakip takımlar bulls'a çok sağlam sövüyor. 3.5 m dolara bir de gsw'ye bu oyuncuyu sattılar. şahsen ben çok umutluyum, bu çocuk en kötü şampiyonluk takımlarının rotasyon oyuncusu olur. eğer ki şutunu %30 üstüne çıkartırsa yıldız olur. hiç kullanmıyor üçlük. savunmada hiç eksiğini görmedim. ayakları ve elleri çabuk, zayıf taraftan gelip blok yapabiliyor, çok enerjik ve acayip atlet, pozisyonunu kaybetmiyor ve yüksek bir basketbol zekası var. hücumda ise hücum ribaundlarına yardım ediyor rakip takım çok fazla açılınca da hemen içeride smaçlıyor. sahaya karakter koyuyor.

  2 yıllık sözleşmesi var warriorsla. durant ya gelecek sene ya sonraki sene lebron iyice düşünce doğuya geçecek bence ve o zaman 8-12 arası bir kontrat alabilir.

  biraz erken olsa da cidden çok umutluyum. mccaw için benzer umutlarım var.