şükela:  tümü | bugün
 • tam ismi '' paulo jorge agustinho mendes '' olan portekizli menajer. 1996 da ispanya'ya ilk oyuncusunu götürdüğünden beri bu işin içinde. ispanya'ya son götürdüğü cristiano ronaldo dos santos aveiro başta olmak üzere pepe, deco, quaresma, carvalho gibi tüm büyük portekizli futbolcuların menajeri. aynı zamanda mourinho'nun da menajerliğini de o yapıyor.. seksen taneden fazla oyuncusu var. değerlerinin 500 milyon euro üzerinde olduğu söyleniyor. ayrıca giovanni dos santos'un da menajeri...
 • juan figer vampirinden sonra beşiktaş'ımızın üstüne güneş gibi doğan menajer.

  (bkz: ricardo quaresma)
  (bkz: simao sabrosa)
  (bkz: hugo almeida)
  (bkz: manuel fernandes)
 • yakın zamanda en iyi menajer ödülünü alan ve biz beşiktaşlılara sebebini gayet açık bi şekilde gösteren futbolcu baronudur. kulüple ilişkisi sıcak tutulursa kendisinden 5 6 sene sonra tarihin en büyük kıyağını bekliyoruz.

  (bkz: cr7)
  (bkz: ali sami)
 • diego forlan ve jose antonio reyes' i beşiktaş' a getirecek olan menajer.
 • porto'nun başarısında büyük payı olan menajer. kendi kazanırken çalıştığı kulüplerin de kazanımını sağlıyor ve uzun süreli ilişkiler kuruyor. bir juan figer değil.

  beşiktaş'a da katkısı olmuş ve olmaya da devam edecektir. bu adamın amacı, figer gibi bir oyuncu satayım yüksek fiyat kapayımdan ziyade, iyi ilişkiler kurup, sadık müşteriler edinmek üzerine kurulu. porto ile ilişkisini incelemek lazım önce. fon sistemini.
 • beşiktaş ile olan ilişkisinde sansayon yaratılmaya çalışılmasını anlamıyorum. ortada bir sır perdesi varmış da aralanmış gibi davranılıyor. öncelikle (bkz: gestifute). sonra da mendes beşiktaş ilişkisini anlamak için, daha önceki porto mendes ve sonra da real madrid mendes ilişkilerine bakmak gerek. bu ortaklıkta mide bulandırıcı olan şey nedir ben bunu anlamıyorum? bir de sadece ortaklığı deşifre etmek skandal gibi lanse edilmiş. yahu bunu anlamak için uzman olmaya gerek yok ki?

  örnek için gestifute'ye -yani mendes'in gizli olduğu iddia edilen şirketine- bakın bakalım kaç tane real madridli var ?

  ayrıca demirören ile iş ilişkileri incelenmiş gizli resimler falan paylaşılmış. bu da devlet sırrı değil ki. günlerce yazıldı çizildi makarası bile yapıldı.

  daha iyi anlamak için
 • avrupa futbolunda en fazla sözü geçen adamlardan biri konumuna gelmiş olan süper menajer.

  amma ve lakin işin beşiktaş kısmına geldiğimizde cevapsız sorular var.bu adam bu işleri babasının hayrına mı yapıyor ? fanatik beşiktaşlı mı olmuş ? hiç bir şey net değil şu anda.bu adamın demirören ile futbol dışı ilişkileri olduğu ortada.bu durum bozulur ise ne olacak? adamın bir parmak şıklatması ile 4 futbolcusu hatta sidnei ile 5 futbolcusu isyan etse bu takım nasıl toparlanır ?
 • mendes'in ismini duyurmak için beşiktaş'a gelen futbolculara hiç ihtiyacı yok. porföyünde di maria, c. ronaldo, pepe, carvalho ve teknik direktör olarak da mourinho gibi isimler var.

  kendisini savunmuyorum babamın hayrına çalışmıyor. ama anlamadığım nokta şu, beşiktaş mendes ilişkisinde gizli saklı bir şey yok ki. bir şey çözmeye gerek yok. çünkü her şey açık ve net. mendes fon denilen şirketin ortaklarından. fon'un ve mendes'in amacı para kazanmak. beşiktaş'a gelen futbolcular üzerinden hem beşiktaş'ın hem de kendilerinin para kazanmasını sağlamak. şimdi almeida 15 e satılsa 8'ini alacak diyenler olacak ama. bugüne kadar kaç transferden kar etmiş ki zaten beşiktaş?

  iş ortaklığını wikileaks ortaya çıkarmadı ki. bu bilinen bir şeydi. demirören'in daha bir çok futbolun içinde olan adamla ilişkisi var. sırf mendes'ler değil. burada sanki el altından bir şeyler dönüyormuş gibi yapılıyor ama açık ve net mendes beşiktaş'ı para kazanmak için kullanıyor. bu da çok normal bir şey.

  mesela sidnei transferi. sidnei benfica'da bazı sorunlar yaşıyor sanırım. düne kadar geleceğin en önemli yıldızı olarak lanse edilmiş ama potansiyeline benfica'da ulaşamamış. bu adamı beşiktaş'a kiralıyor. neden? çünkü sidnei'in bonservisinin bir kısmı mendes'in elinde. amacı ne? sidnei'i parlatacak sonra satışından para kazanacak. ama beşiktaş'ta para kazanacak. belki mendes'ten az kazanacak ama illa kazanacak. kazanmıyorsa da kiralık sözleşmesi bitince geri gönderecek.

  bakın porto örneğine. porto ne durumda.

  mendes paraları götürüyor lafına çok gülüyorum. ya ne olacaktı. tabi ki para kazanmak çok kazanmak için bu işi yapıyor hatta kendi de risk alıyor. menajerin amacı para kazanmak zaten. bu sistem böyle ilerliyor.

  bir diğer süper menajer için (bkz: juan figer)

  mesela beşiktaş'ın figer ile bobo ve nobre yüzünden arası açıldı. transfer piyasasında söz sahibi olmak istiyorsan bu menajerlerle aran iyi olacak.

  biz çok akıllıyız da real madrid aptal mı diye soruyorum kendime bir de.