şükela:  tümü | bugün
  • universidad de chile'yle iki lig şampiyonluğu, bir de copa sudamerica kazandıktan sonra şili milli takımının başına geçen arjantinli teknik direktör. 3-4-3'çü, presçi ve bielsa'cı. kayseri bursa ayarında bi takımın başına gelse de izlesek.
  • şili milli takımının başında olan profesyonel olarak futbol oynamamış arjantinli teknik adam. dünya kupası'nda büyük bir sürprize imza atabilir. oynattığı baskıcı 3-4-3 sistemi ile tanınan ünlü teknik direktör kendisinden önce gelen bielsa'yı bile unutturmuş durumda.
    sampaoli de kim diyenler için reisin hakkında yazılmış detaylı bir yazı
  • gün itibariyle bir şili efsanesi.

(bkz: 4 temmuz 2015 şili arjantin maçı)
  • 2012 yazında beşiktaş'ımın gündemine gelmiş ama maalesef takımın başına geçememiş arjantinli teknik direktör. şenol güneş'i çok beğeniyorum ama sampaoli o zaman gelseydi ve hala takımın başında olsaydı beşiktaş'ımın şu anda ulaşmış olabileceği futbol seviyesinin hayali bile insanı heyecanlandırıyor...

kaynak1
    kaynak2
  • chelsea'ye "beni alacaksanız, alexis sanchez'i de alın" diye haber yollamış teknik adam.
  • şili futbol federasyonundan yapılan açıklamaya göre, sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak feshedilen teknik direktör. şili'ye tarihinin ilk copa america şampiyonluğunu yaşatan sampaoli, 2012 yılında bu takımın başına geçmişti.
  • galatasaray'a yaziyorlar kendisini. olmaz bence, lakin olacak gibi olursa da, yapma hoca, marsilya ya git, yakma kendini. biz seni kaldiramayiz.
  • bu yönetimde onu getirecek bir vizyon olmasa da galatasaraya gelmeye hazır,başarılı teknik adam.
  • grup14'ün kurucularından da olan brezilyalı spor yazarı rafael hernandez'in dediğine göre brezilya futbol federasyonu sampaoli'nin dunga yerine takımın başına getirilmesi teklifini reddetmiş.

https://twitter.com/…h117/status/718179411351179264

brezilya futbol federasyonu reddediyor sampaoli'yi. güzel abimiz rafael de tweet'inden de anlaşılacağı üzere kafayı yiyor.
  • fenerbahçe'ye gelmesi, en azından bizim vizyonsuz yönetimin adını duyup kim lan bu diyerek araştırıp hayran kalması için kamuoyu yaratmamız gereken hoca gibi hoca.

edit: şurada kendisiyle ilgili düşündüklerimi yazmıştım, ekleyeyim istedim.