şükela:  tümü | bugün
 • wec'de artik rakibi olmadigi iyiden iyiye belli olmus sampiyon dovuscu. karsisindaki dum gamburyan'dan 2 gomlek ustte oldugunu bastan sona kadar macinda gostermis ve teknik knock out ile kemerini korumaya devam etmistir. umarim dana white inadini kirar da ufc'ye alir bu cocugu. ama o zaman wec'de izlenilecek adam sayisi azalacaktir, zira wec'de ufc'ye ait bir baska platformdur.
 • ufc ye girmiş, üstüne üstlük bir de şampiyon olmuştur. ancak henüz tüm sikleti gsp gibi domine edemediğini de gördük son dövüşünde kanadalıya karşı. ismini anımsayamadım ancak kanadalıyı iyi dövmüştü, ama nakavt edemedi.

  mridul a teşekkürler, bahsettigim kanadalı arkadaş mark hominick.
 • ufc 136 da ünvanını kevin florian a karşı başarıyla ancak pasif bir şekilde savunmuş dövüşçü. muthis bir takedown defense i sözkonusudur, yere inmiyor adam. tek yenilgisi urijah faber a karşıdır, ancak onu da ufc de çok fena dövmüştü kendisi.

  edit:
  bir yazar arkadaşın hatırlatması üzerine, jose aldo hiçbir zaman urijah faber a kaybetmemiş. baya sallamışım sanırım. http://www.sherdog.com/fighter/jose-aldo-11506 suradan tüm dovuslerin istatistikleri görünebilir. tek kaybı faber a degil; luciano azevedo ya karşıymış.
 • ufc 142 de chad mendes i ilk round da nakavt ederek yoluna devam etmiş şampiyon. şu an sikletinde gerçekten rakibi yok. eğer lightweight e çıkarsa da, kendisini frankie edgar ile dövüşürken görmek güzel olacak.
 • ufc 153'te frankie edgar'la featherweight kemeri için karşı karşıya gelecek.
 • muhtemelen frankie edgar ı hart hurt yiyecek adamdır. zira yanılmıyorsam jose aldo da içinde bulunduğu siklette bulunmak için epey kilo veriyor, gücü bir üst siklet gücü seviyesinde. bu konuda frankie nin en büyük avantajı muazzam sopa yeme kabiliyeti olacaktır.

  ancak jose aldo faber a yapabildigi gibi bacaklarına abanırsa frankie yi koltuk degnekli gunler bekliyor. güzel bir müsabaka olacagı garanti. umuyoruz chad money mendes in başına gelenler gelmez frankie ye.
 • frankie edgar ile bize keyifli bir dövüş izleteceklerinden emin olsam da uzun süreli sakatlık sürecinden nasıl geri döneceğini merak ettiğim dövüşçü. maç içinse aldo ayakta ağır basarken, edgar'ın bence underrated olan wrestlingi ile onu baya zorlayacağını düşünüyorum.
 • frankie edgar ile harika bir dövüş yaşamış, izleyicilere de bir şölen yaşatmıştır.

  jose aldo gerçekten şahane bir dövüşçü, frankie edgar ise muazzam bir dövüşçü. adam muazzam sopa yiyor ama bana mısın demiyor, ve çoğu insanın görüşüne göre de edgar son iki round u kazandı. (5 round luk dövüş olduğu için bir şey ifade etmiyor tabi)

  ancak eminim bu dövüş 1-2 round daha gitse frankie bu işi alırdı.

  jose aldo çok hızlı, ancak frankie edgar 5 round boyunca o hızı koruyabiliyor, aldo nun böyle bir yeteneği henüz yok. ancak ilk roundlarda muazzam bir dominasyon yaşadı, uzun suremedi sadece. edgar kendine geç geldi.

  zaten frankie edgar ın gray maynard ile yaptığı dövüşleri izledikten sonra her şeyi düşünüyor insan. son 10 saniyede çevirebilecek bir kapasitesi var adamın maçı.
 • featherweight sikletinde hiç yenilgisi olmayan, tek yenilgisini hafifsiklette almış mma dövüşçüsü.
 • ufc 179'da chad mendes'le karşılaşmış ve heyecanlı geçen müsabakayı hakem kararıyla yenmiştir.