• hic suphesiz, juan sebastian veron‘u izleme imkani bulamayanlar icin gonderilmis bir nimettir kendisi.

tam bir maestro. formunu korudugu surece fenerbahce’de kalmali.
  • (bkz: orkestra şefi)
    bugün tamı tamına öyleydi.
  • sonunda hakkinda olumsuz yorum olmayan bir mac gunu geciren ustad.

biraz gec oldu taraftarimiz icin ama nerelerden buralara geldik.
    (bkz: jose ernesto sosa/@saykodeli)
  • büyük futbol zekası olduğunu gösterdi. gerçek bir maestro ve defansif pozisyon almasıda şahane. keşke sezon başından itibaren orta saha emanet edilseydi.

maalesef gustavo sadece dalga kıran görevi görebiliyor. oyun kurmada sıfır.
  • liderlik kendisine verilmediğinde verim alınamayan, liderliği aldığında da hiçbir takımda pişman ettirmeyen özel bir oyuncu.

fenerbahçe'ye geldiğinde saha içi liderlik konusunda takımın bir tercih yapması gerektiğini birçok spor yazarı da vurgulamıştı aslında. eğer sosa'yı takımınıza alıyorsanız ona liderliği verip rahat etrirmeniz ve gerekiyor. burdaki rakibi maalesef gustavo'ydu. ne yazık ki ikisini aynı anda kullanabilecek bir formül bulunmuyor. iki tarz oyundan birini seçip bu oyunculardan birini as yapmalısınız. ikisinin de performansının çok iyi olduğu bir oyun oynamak mümkün değil.

daha önce yakın zamanda trabzonspor performansındaki yükselmesi de benzer bir sebepten olmuştu. takımdaki çatlak sesleri gönderip kaptanlığı sosa'ya verince çok iyi 1.5 yıllık bir performans sergiledi. son maçlardaki yükselen performansı ile birlikte gustavo'nun performans düşüklüğü de aynı şeyi gösteriyor. gustavo'nun takımı sabote edeceğini söylemiyorum ancak o da oyuna sonradan girerek veya tam süre almayarak verim alabileceğiniz bir oyuncu değil. fener bu yıl tercihini yıl biterken sosa'dan yana kullandı ancak sene bittiğinde önünde yine iki seçenek olacak: futbolu bırakmaya hazırlanan sosa ile bir yıl daha iyi düzeyde oynayabilecek gustavo arasındaki tercih en zor ikilemlerden birisi.

en doğru tercih, bence, ikisinin de olmadığı alternatif bir plan olmalı yoksa yıl içinde yine dalgalanmalar görülecektir. buna karşın, böyle bir hamle için gerekli bütçenin oluşturulması da zor görülüyor. ben şahsen bu konuyu çok büyük bir merakla bekliyorum. bakalım yeni sezon neler getirecek.
  • seneye kesinlikle takımda tutulması gereken muazzam oyuncu. takımın orta sahası değiştirilmemeli hatta.
    eğer ozan para ediyorsa satılıp bir alternatif eklenmeli. bunun dışında şu an uyumları çok iyi görünüyor.
  • bu sene bu sığırın yüzünden yediğimiz kaçıncı gol sayamadım.
  • beşiktaşlı.
  • öyle bir top oynadı ki (bkz: 8 mayıs 2021 ankaragücü fenerbahçe maçı) 'nda 2. yarı özellikle tek başına gördüğüm en iyi orta saha performanslarından birini gösterdi. hücuma çıkardı, geri döndü savunma yaptı, sürekli öne doğru net ve düzgün paslar attı, ara pası attı... gerçekten muazzam bir maç çıkardı ki bunu daha 2. dakikada yaptığı geri pasının gol olduğu bir maçta söylüyorum. çok üst düzey lige göre. umarım seneye de fenerde devam eder ki şu sahiplenmesiyle devam etsin.
  • bir sezon daha oynamaya gücü var mı? yoksa bunlar son demleri mi çok merak ediyorum. yaz transfer döneminin, ozan ve szalai ile, en büyük soru işaretlerinden biri olacak.
hesabın var mı? giriş yap