• (bkz: jose izquierdo/@ceyar i kim vurdu)

premier lig takımı brighton and hove albion'da forma giyen 1992 (28) kolombiya doğumlu sakatlıkların bitirdiği sol kanat.

club brugge'ün premier lig alt sıralama takımlarına soktuğu bir budaklı kazık daha. 25'inde (2017/18) premier ligde barınmaya çalışan takımlar için ciddi bir rakama (15m €) ligin yeni ekibi brighton and hove albion'a geçmişti.

adadaki ilk sezonunda (2017/18 - yaş 25) kendisinden bir nane olmayacağı anlaşılmıştı. 2. sezonunda (2018/19 - yaş 26) ise dizinden ciddi problemler yaşamaya başladı ve neredeyse tüm sezonu kaçırdı.

aynı sezonun sonu ise dizini öyle bir havaya uçurdu ki patlamanın yol açtığı 'kabooom!!!' sesi taa londra'dan duyuldu diyorlar*. sadece cam çerçeve indiren son sakatlığı sonrası bile 16 sahalara dönemeyen oyuncuya kariyerinde yaşayacağı başarılardan önce sıhhat diliyorum. çünkü her şeyin başı sağlıktır a dostlar.

---------------bonus---------------
    takımının detaylı incelemesi için bakınız;
    (bkz: brighton and hove albion/@ceyar i kim vurdu)
    ---------------bonus---------------
  • tahmini bonservis bedeli 15 ile 20 milyon euro arasında ve mayıs 2019 a kadar sözleşmesi vardır. bu durumda kendisini ancak başakşehir ile oynarken seyredebiliriz diye düşünüyorum.
  • senelerdir belçika'da anderlecht ve brugge maçlarını özellikle takip ederim. izquierdo benim brugge'de hep beğendiğim oyunculardandı; hızı, tekniğinin yanında rahat da adam geçer. niyeyse bu adam geçen sezon dışında herhangi önemli sakatlık geçirmemesine rağmen brugge'de senelerdir düzenli olarak oynamadı, sezonun tamamını dolu dolu geçirmedi yani hiçbir zaman. bir hafta direk 11 başladı, diğer hafta hiç oynamadı bazen de sonradan oyuna girdi ama oyundayken hücumda takıma çok katkı sağladı. ya takımını çok hızlı hücuma çıkarttı, ya gitti assist yaptı yada çıkıp gol attı. kendisi kanatta oynamasına rağmen gol sayıları oldukça tatmin edicidir. zaten iyice güç kaybeden brugge niye sattı bilmiyorum, bu adamı da gözden çıkarttılarsa işleri zor. gerçi anderlecht de çok önemli güç kaybı yaşadı ama bilmiyorum. bu sezon belçika'dan farklı bir şampiyon çıkabilir bu yüzden. transferinden çok gittiği takıma şaşırdım brighton and hove albion gibi epl'ye yeni çıkmış bir takımdan bu transferi beklemezdim. ödenen 15 milyon euro oldukça uygun gibi geldi bana.
  • süper lig takımlarının acilen kiralaması gereken sol kanat.

ilk geldiği sezon iyi iş çıkarmış ama geçen sene yaşadığı diz sakatlığından sonra dikiş tutturamamış, bu sene ise hiç süre alamamıştır.

belçikaya geri dönmeden türk takımlarının çöreklenmesi gerekiyor. brighton ile sözleşmesinin bitmesine 1.5 yılı kaldı.

saygılar.
  • club brugge'de oynayan ve çok beğendiğim kolombiyalı kanat oyuncusu. 1992 doğumlu olup an itibariyle 25 yaşındadır. hızlı olmasının yanı sıra çalımlarını da ayrıca çok beğenirim bu arkadaşın. bu zamana kadar başlığının açılmamış olması enteresan. önümüzdeki yıllarda daha iyi bir takıma gideceğini düşünüyorum. kanat arayan takımlarımızda ( galatasarayda mümkünse ) kendisini izlemek isterdim. ligimizde fark yaratabilecek bir oyuncu.
  • şu an boşta olan oyuncu. galatasarayın sol kanadında kerem karadelik gibi her topu yok ederken bence düşünülmesi gereken bir alternatif.
  • sol kanat olacağı doğuştan belliymiş
    (bkz: izquierdo)
hesabın var mı? giriş yap