şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir habanos..

  iyidir guzeldir, makine yapimidir ancak guzelligi $udur ki orta alt sinif bir habanos olmasina ragmen fiyati pek du$uktur; el yapimi, biri digerini tutmayan orta karar bir habanos a bayilacaginiz paraya makine yapimi vasat bir kubali i$te ama standart negzel..

  ha para bok bayilirim diyosaniz hayat sizin anasini satayim..

  p.s >> bu entry nin ana fikri, jose l piedra nin bir habanos oldugu, makine yapimi oldugundan standardinin belli oldugu ve pek degi$medigi ancak vasat ile orta arasinda seyrettigidir..
 • 25'li paketinin fiyatı küba purosu için makul bir fiyattır. freeshop'da "josé l. piedra petit cazadores" 40 euro civarıdır (10.5cm). bir de biraz daha uzunu vardır (cazadores: 15.2cm): 50 euro civarı.
  içim olarak da "eh işte" dir. puroya başlangıç için fena sayılmaz.
 • 5 lik paketini bir arkadaşım getirmiş, makine yapımı olmasına rağmen tadı pek fena olmayan puro markasıdır. hoşuma gitti. fiyatı da gayet makul. cohiba ve montecristo ya verecek kadar çok paranız yoksa bu habanos ürününü deneyebilirsiniz.
 • petit cazadores vitolası beşli karton kutuda satılır ve fiyatı 45 liradır, içimi hafif bir purodur ve genel olarak bitkisel tatlar verir, günlük içim için uygundur.
 • gariban habanos`u. bulabileceğiniz en ucuz küba purosudur. ucuzluğunun sebebi diğer premium markaların aksine short filler - yani parçalanmış - tütün kullanmasından gelir. yine de güzeldir ama. tam olarak ecnebilerin everyday cigar olarak tanımladıkları purodur benim için. alırsınız iki kutu humidorunuzu doldurursunuz, eşe dosta dağıtırsınız, yakarken düşünmezsiniz. içinden bazen bi tane çürüğü, zor yananı çıkar ama yine de inceden küba tütünü olduğunu belli eder. zaten bu fiyata daha fazlasını istemek de biraz yüzsüzlük olur.

  son olarak zenginin partagas'ı varsa fakirin l. piedra'sı var diyerek entry'mi bitirmek istiyorum.*
 • puro macerama başladığım, 5li paket fiyatı türkiye'de gün itibari ile 69tl olan habanostur.
  kutusunda '5 petit cazadore' yazanlar 5li ufaklıklardır. ufaklık dediysem çok da küçük değil; uzunluğu 105 mm, çapı 17.07 mm. yaprak rengi orta koyuluktadır. meşhur ağıl kokusunu barındırmaz(en azından benim içtiklerimde karakteristik bir koku neredeyse hiç yoktu). içtiklerimin dokusu sertti. bu da ya karton pakette satıldıkları için kuruduklarını ya da gerçekten dandik purolardan biri olduğunu gösteriyor olabilir.
  tadını ortaya çıkartan gıdalarla tüketilmesi zaruri diye düşünüyorum, özellikle kahve. aksi taktirde keyif almak pek kolay olmuyor. ard arda 2li çekim ile daha yoğun tad alınabiliyor.