• pepsi reklamında oynadıydı...
    teknik direktörden daha çok lafı geçen kişilik. saygı duyulası
  • gelmis gecmis en cok gol atan kaleci. hemen arkasinda efsanevi higuita var.
  • elliden fazla golu vardir, otuzbeş yaşında falan olsa gerek...
  • istiklal caddesi'nde çevredeki futbolcu resimlerine aval aval bakınarak yürürken, "...bir macta 3 gol..." seklindeki ifadeyi görüp beni dumur eden kaleci. yazıdan aklımda kalanları sıralarsam; 4 kere yılın kalecisi secilmis, 60m'den attıgı golu yılın golu secilmis, toplam 57 gol sahibi, iyi penaltı kullanan kaleci.
  • paraguay milli takiminin da kalecisi. delidolu bir kalecidir. saha disinda da epey vukuati var. siki bir marksist'dir ayni zamanda. aday olsa, muhtemelen paraguay devlet baskani olacak kadar da populer..
  • 2002 dünya kupasına fil gibi gelerek büyük hayal kırıklığı yaratan yavaşlamış refleksleri ve kaçırdığı frikiklerle karizması düşen kaleci.
  • cok güzel frikik atan ancak 2002 de gollerini izleyemediğimiz kaleci.
  • penaltı kaçıran futbolcularla ilgili "yani bi insan penaltıyla kaleciyi öldürebilecekken nasıl olurda gol atamaz anlamıyorum" diyerek, hatalı komut şeyi vermeme neden olmuş kaleci gibi insan, adam gibi adam.cinsin allahı.
  • kücükken paraguay'da oynadigi mahalle maclarinda her zaman hem kaleci hem oyuncu olan insan.
  • dünya kupası sırasında yurdum spikerlerinin ismini bir türlü tutturamadığı paraguay'lı kaleci
    örnekler:
    -kilavert
    -kilaver
    -şilavert
    -şiliaver ( semaver gibi )
    -şilaver ( oldu galiba lan!! )
hesabın var mı? giriş yap