şükela:  tümü | bugün
  • 25 temmuz 1988 doğumlu brezilyalı futbolcu. bu sezon corinthians'da forma giyiyor. paulinho olarak da bilinir.
  • bonservisi parça pinçik halde ve en büyük hissedarı , fenerbahçe ile görüşmelere başladığını borsaya bildirmiş.
  • corinthians'tan tottenham hotspur'a transfer olmuş brezilya'lı milli futbolcu. 2013 konfederasyon kupası'nda da başarılı bir performans sergilemesinden sonra sözlükte bu kadar az ilgi çekmiş olması enteresan. gerçi zaten futbol enteresan.
  • 1 eylül 2013 arsenal tottenham maçında görüldüğü kadarıyla mustafa sarp'tan daha iyi olmayan oyuncu.
  • litvanya, polonya 2. ligi gibi brezilyalı futbolcular için bile garip sayılabilecek yerlerde oynadıktan sonra corinthians'a dönüp kendisini önce brezilya futbol çevrelerine, sonra da milli takıma kabul ettirmiş tottenham'ın ön liberosu.
  • düz topçu diye düşünüyordum, 2014 dünya kupası açılış maçı ilk yarısı itibariyle eminim artık.
  • ekşi sözlüğün brezilyalı futbolcu isimleri sorunsalı sayesinde şahane bir isme sahip olduğunu gördüğüm,kim olduğunu anlamak için ilk entrye baktığım futbolcu.

(bkz: bezerra)
    (bkz: maciel)
  • kardeşim, tamam futbol gurusu değiliz, tottenham a gelmeden önce adını bilmiyorduk ve milli takıma seçildiğinde 'ne alaka lan' demiştik ama -ramires- in yerine şunu oynatmak akıl karı mı aq.
    ki vicdanım '7 yedikten sonra sövmek kolay' konusunda çok rahat çünkü daha kupa başlamadan söylemiştim bunu.
    ki burada 'ben biliyodum ulan' çekmiyorum, twitter da falan futbolu az çok bilen adamların eski twitlerine bakın, scolari nin kadro seçimi için 'skandal' falan yazdıklarını görürsünüz.

kendi evinde olan kupada o 23 kişi içinde -ronaldinho- ya yer açamayıp ha bu kütüğü alırsan 7 yersin işte.
    oh olsun aq.
    bu sığırda yontulmak üzere beklesin kenarda köşede.
  • 2013-14 sezonunda tamı tamına 20 milyon euro karşılığında tottenham'a geçip, sadece bir sene sonra (2014-15) ligde şuan itibariyle (2015-02) sadece 1 (bir) maçta onbir başlayabilmiş, derbeder defansif ortasaha. fm ortamlarında oynadığı mevki d*dmc diye geçer. sezon sonunda takımdan 'siktirname' belgesi alma olasılığı oldukça yüksek. ayriyetten 26 yaşındadır, patlıcana bayılır.
  • guangzhou evergrande takımına gitmiş.