• manchester united dan anderson'un sakatlanması üzerine 6 haziran günü uruguay ile oynayacak olan brezilya milli takım kadrosuna çağırılmıştır. ulan lost gibi, yine başa döndük. bu adamı 2-3 sene sonra kesin transfer ederiz.
  • 15 eylül 2009 beşiktaş manchester united maçı öncesi manchester united'ın taraftar sitelerinde hakkında yaran bir yorum yapılmış futbolcudur.

"didnt we sell kleberson to besiktas? im sure they will be wanting revenge for that "
  • ibo ile güllüşah filminde gülşahın iboyu kandırmak ve ailesinden gizlenmek için elbiselerini değiş tokuş ettiği ayakkabı boyacısı sokak çocuğuna benzeyen brezilyamidfielder.
  • çok değil, iki yıl önce transferine inanamayacağım futbolcu. velhasıl 2005 yılı geldi, beşiktaş'ta ailton, kleberson; fenerbahçe'de appiah, anelka; galatasaray'da ilic, inşallah pires oynamaktadır ya da oynayacaktır. türk futbolu iyi bir noktaya geldi ki, bu oyuncular türkiye'yi seçti. paradan da öte bir şey var burada. türk futbolu gelişmekte, yabancı oyuncular başarı tadacaklarını anladılar.

hele kleberson'un transfer ücretini görüyorum ve hayretlere düşüyorum. ben yanlış bir futbolcu mu izledim bunca yıldır? brezilya takımında 2002 yılında dünyanın en büyük yıldızlarından biri olarak gösterdiğimiz futbolcu bu değil miydi? umarım futbolu o zamanki gibi olur ve takımımı sırtlar.

özellik olarak bakacak olursak: ön libero mevkisinde oynayan bir futbolcu. ön libero olmasına rağmen biraz güçsüz ve topa girişleri çok iyi değil. ancak muhteşem bir tekniği var, arkadan oyunu kurmaya yardımcı olabilecek bir oyuncu. izleyiciler bir vieira beklemesin, daha çok bir emre belözoğlu, ya da almeyda beklesin. beşiktaş'ın kanımca en akıllı transferi. oyun kurmakta zorlanan bir takımın en ihtiyaç duyulan futbolcusu.

sonuç olarak, türk futbolu için önemli bir kazançtır. dünyaca tanınmış, genç, yetenekli bir futbolcu, güzelim istanbul semalarında çalışacak artık. geç kalınmıştı zaten böyle bir transfer için.

umarım galatasaray da böyle bir transfer yapar, yapmasa bile oyunuyla oyuna ortak olur. önceden söylediğim gibi, dişli bir rakip istiyorum ben. (bkz: #7942681)
  • bugunkü antalyaspor-beşiktaş maçının takriben 25. dakikasında yaşanan olay.

kleberson her zaman olduğu gibi beşiktaşın top kaybı rekorunu ele geçirmek için elinden geleni yapmaktadır. o an yaptığı top kayıplarına ait istatistik ekrana yansır. istatistiki bilgi ekrandan kaldırılmadan kleberson bir top kaybı daha yapmıştır.
  • volkan demirel ve mattias asper yerine klası daha düşük iki kaleciyle karşılaşsaydı, dört günde ağları 3-4 kez sarsabilecek oyuncu... bu şutlarını daha kötü kalecilere de tekrarlasın istiyoruz.

varlığı huzur veriyor.
  • sakatlığının kıymetini bilemediğimiz top kaybetme ustası. haydi arapası vermeyi beceremiyorsun, orta zaten yapamıyorsun, bari yanındaki adamı ıskalama ya. brezilya hükümetinin yerinde olsam ülkeye girişini yasaklardım.
  • bir fenerbahçeli olarak transferinden dolayı bjk yönetimini tebrik etmeme sebep olmuş futbolcu. hele bahsedilen rakamlar doğruysa bu kariyerde, bu yaşta bir futbolcuyu bu kadar ucuza kapatmaları da ayrı bir tebrik konusudur bence. maç eksiğini kapattığı zaman çok faydalı olacağı kesin.

bu arada tayfur havutçu gibi bu ülkede ne 3 büyüklerde ne de milli takımda oynayabilecek yeteneğe sahip olmayan bir elemanı* keserek, takımın yükselen yaş ortalamasını aşağılara çekmesinin de bjk için hayırlı bir olay olacağı kesin.

bjk'nın bu iyi transferinden sonra, gs'den de bomba bi transfer arzu ediyorum ligimizin kalitesinin birazcık olsun artması için. borç yüksek mali durum kötü falan diyolar ama "battı balık yan gider anasını satiim" diyerekten, bi yerden çalıp çırpıp kily ya da pires getirtilsin de şu lig tv'ye döktüğümüz paraların karşılığını alabilelim istiyorum.
  • kral topçuydu. ilk kez inönü'de izlediğim maç, bunun 90'da frikikten yazdığı bjk-fb maçıydı. o zamanın taraftarı tam tinerci denilen cinsten. herifler içip içip maça gelmiş, bağırıp çağırmayanı tehdit ediyorlar. bir tane adam vardı, yaş minimum 60. bu adam da sarhoş. ekmek arasında meşaleleri sokmuş tribüne, gol atmamızı bekliyor. gol gelince yıkıldı tabi ortalık. rock konserine döndü tribün. çıkardı yaktı meşaleyi, biz de üstümüzdekini çıkardık, adamı aldık omuzlara çılgın atıyoruz.

tabi son dk yedik bir tane fenerden oturduk bu sefer volkan'a küfür etmeye başladık. o da hakkını helal etsin ama az değildi, tribüncüler daha iyi bilir.
  • yazık bu elemana, kendisinin oynadığı beşiktaş'ı izlemek tam bir zulümdü. o kadar kötü bir takımın içine attılar garibimi, 3-5 ay sonra o da saldı oynamayı zaten.
hesabın var mı? giriş yap