şükela:  tümü | bugün
  • quaresma'ya verilecek cezayı en aşağı çekecek harekettir. ağır tahrik var, önce aşiline basması, sonra; buradaki el kol hareketleri. böyle üzerine oynanacak adamı da iyi seçmişler yalnız.
  • asıl cezalandırılması gerekenin josef olduğunu gösteren hareketlerdir. quaresma burada kendini korumaya çalışmaktadır. sorarım size biri gözünüze parmağını soksa diğer gözünüzü mü dönersiniz? bu hareketin sonrasında josef'i itmesi gayet doğaldır. bu hareketinden dolayı quaresma'ya herhangi bir ceza verirlerse konu mahkemeye taşınmalıdır.
  • oyunculukta zirve. gitsin çukur’un sena’sı elif dilan çiçek’e ders versin. o tahrik, yüzüne gelen dokunuştan sonra hakeme bakıp, bir kelebek gibi kendini yere bırakışı muazzam bir hareketti. sanki rol yapmadı da rolü yaşadı mübarek. kutluyorum vesselam..

edit: kızın adı dilan çiçek deniz’miş!

uyaran ottoman torunu yazar arkadaşıma teşekkür ederim.

koskoca ünlü oyuncunun adını nasıl yanlış yazdım hala anlayabilmiş değilim.
  • harekettir. quaresmanın yaptığı gibi önce tokat sonra yumruk değil.
  • josef de souza'ya daha fazla ceza gelmesini gerektiren hareketler silsilesidir.

bakalım kameralara yansıyan ve hakemin doğru analiz edemediği kırmızı kart kararını tff uygulayabilecek mi?
  • ya siz whatsapp grubunuza bir siktir olup gitsenize.
    organize olup burayı lağıma çeviriyorsunuz her gün. bu kadar ağlamayın. q7'nize kol gibi ceza gelince o zaman cok ağlayacaksınız zaten.
  • susun tinerci konuşuyor, konuş tinerci.
  • quaresma içlerinden geçince maymuna dönen parasız pulsuz fakir köpeklerin görmezden geldiği hareket.
  • quaresma'nın minimum 8 maç ceza almasına sebep olacak olan , "2 farklı futbolcuya kasti, aleni ve şiddetli yumruk" olayınının diğer bir aktörünün akıllıca yaptığı harekettir.
  • kasıtlı ve kötü niyet içeren harekettir. quaresma erkek gibi davranıp aynı hareketle karşılık verince, souza renklerine yakışır bi şekilde kendini yere atıp kıvranmaya başlamıştır.

yeter yahu bitsin artık şu kötü niyetli oyuncu sevdası. melo, lugano, volkan demirel, robin van persie, sneijder, josef de souza, soldado falan hakikatten bırakın türk futboluna, futbola yakışmayan isimler. iliklerimize kadar işlemiş bir stockholm sendromu var, sürekli kendimizden güçlü birilerini arayıp, bastırdığımız hırs öfke ve nefreti başkalarının yansıttığını görmek istiyoruz. toplumsal olarak kafayı sıyırmış durumdayız.

ben demiyorum beşiktaşlı oyuncular sütten çıkmış ak kaşık. ama hırsla kötü niyet arasında çok net bir çizgi var ve kimin hangi tarafta durduğu apaçık ortada. düzgün futbol mu istiyorsunuz? marka kalitesi yüksek bir lige sahip olup, gelirleri üç katına çıkarmak mı istiyorsunuz? temizleyeceksiniz böyle josef de souza ve soldado gibi sürekli olarak ortalığı karıştırmaya çalışan tipleri. aykut kocaman gibi televizyonda sürekli olarak ağlayıp sürekli olarak algı yaratmaya çalışan tiplere prim vermeyeceksiniz. ne futbol federasyonu ne de taraftar.

yazık, valla yazık.