şükela:  tümü | bugün soru sor
 • onumuzdeki sezon izleyecegimiz muthis kapisma.

  modern futbolun en karakterli en guzel yuzleri.

  20 sene once, eski gunlerdeki gibi bayern vs dortmund. dort gozle bekliyoruz.
 • klopp reis demek istediğim karşılaştırmadır. guardiola hazırdaki sistemi başarıyla uygulayan, klopp ise kendi sistemini sıfırdan yaratan bir hocadır. bence klopp'unki daha makbuldür.
 • jurgen klopp'un açık ara önde olduğu karşılaştırmadır.
 • bvb taraftarının olaya bakışı şu şekildedir:

  http://i46.tinypic.com/vwwwad.jpg
 • iki şampiyonlar ligi şampiyonluğu olan ve tarihin en iyi futbol oynayan ekibinin -alt yapı hocalığı dahil- hocalığını yapmış guardiola'nın şu anda üstün olduğu kıyaslama.

  klopp çok şukela ama kendisi henüz en en en üst seviyeye çıkmadı. oralada ferguson, mourinho, guardiola gibi az sayıda isim var. ileride kendisi oralara gelecek potansiyele sahip ama şu anda değil. sadece adımlarını çok doğru ve sağlam atıyor. bu ona şampiyonlar ligi şampiyonluğu olarak dönmeden zor olur. sadece bundesliga'da başarılı olmak ve iyi bir oyun sistemi oluşturmak guardiola'nın önüne geçmeye -şu an için- yetmez.

  z.ö.g.e.: oha!!! guardiola-klopp versusunda seri eksi mi çalışmış millet? bravo valla ne diyeyim. yakında ana avrat küfür faslı da başlasın tam olsun, yakışır bu durumda. hakaret etmeden fikir belirtip zamanın ötesine gidiliyorsa ben de gurur duyayım bununla.
 • jurgen kloop'a haksızlık yapmaya son derece elverişli bir kıyaslama.

  kloop henüz guardiola'nın imkanlarına sahip olmadı. güzel bir mücadele olacağı kesin ancak dortmund'un ligde direkt olarak bayern'in rakibi olabilmesi pek mümkün değil bana kalırsa. bundesliga'nın da gün geçtikçe daha çok takip edilen bir lig olacağını da öngörmek çok zor değil.
 • benim için guardiola'nın gerçek sınavı, dortmund'a göre daha iyi bir kadroya sahip dahi olsa almanya ligi'nde vereceği sınavdır. klopp sıfırdan dünya standartlarında, kendi kulüp kültürünün üstüne koyan bir takım yarattı ki her takımın bünyesinde görmek istediği bir adam haline geldi.

  guardiola'nın da yaptıklarını küçümseyemeyiz ancak elinde 100 yıl sonra bile konuşulabilecek, kendisi olmadan, yardımcı antrenörle dahi ligde şampiyonluğu garantilemiş, şampiyonlar liginin en büyük favorisi olan bir kadro vardı. bu ligde bayern münih'le şampiyon olması kendisine olan saygımı bir tık daha arttırır ama jurgen klopp gibi o da premier lig'e gitmeden top-class-manager'lar listemde yeri yok.
 • jürgen klopp'un sıfırdan kulübü nerelere getirdiği ortadadır. josep guardiola ise fc barcelona'yı sıfırdan zirveye taşımamıştır.

  eğer fc barcelona'nın şu an ki haline bakacak olursak. tito ile de 18 puanlık fark yakaladılar. yani guardiola'nın büyük bir başarısı vardır ama "çok büyük" değildir. o kadro zaten ne yapacağını bilen adamlardan kurulu.

  jürgen klopp ise takımı nerdeyse battığı günlerden bundesliga'da son 2 yılın şampiyonu yapmış, şampiyonlar ligi'nde ölüm grubu denen gruptan lider çıkarmıştır.

  josep guardiola'nın başarıları yakalarken ki kadrosuna bir de jürgen klopp'un kadrosuna bakın. ve şimdi gene josep guardiola sonsuz imkanlara sahip olacak, jürgen klopp gene elindeki kulübe bağlı futbolcularla sistemini kurarak, transfer yapacaklarsa da büyük paralar vermeden takviye yaparak ruhla mücadelelerini yapacaklar.

  ne olursa olsun jürgen klopp benim için öndedir. kimine göre guardiola öndedir saygı duyarım. ama bana göre klopp öndedir.
 • klooppo'nun ayrılıkçı guardiola'dan tam bir nazi edasıyla kan alacağı karşılaştırma.
 • uzak ara klopp. guardiola sistemin bir parçası klopp ise sistemin yaratıcı.