şükela:  tümü | bugün
  • borusan da sergisini gezdiğim ama hiç te hoşnut kalmadığım şahsiyet... ne umdum ne buldum derler ya aynen öyle. bir kaç abuk metal baskı ve eskiz olayından soora birde o lise defterlerinin kareli sayfalarına çizilmiş uçan tankımsı balonları gördükten sonra dedim ki: oha ! ama şu coyette ve keçe olayı süper. bizim de böyle müsait bir sergi salonumuz olaydı da bizde kendisini ölmeden önce bir coyette ile aynı kafesin içinde 3 gün seyreyleseydik. (bkz: oha)
  • otu cöpü sanat diye satmak isteyen alman asili bir $ahis, artik aramizda degil
  • keçe takım elbise için bakınız:
    http://members.aol.com/mindwebart2/page184.htm
  • bahsi geçen yağ onu bulan köylülerin ürettiği tereyağıdır..sevabına adamı sarıp sarmalayıp hayatını kurtarmışlardır.
  • anlamak icin bilmek gereken sanatci..
  • everybody is an artist demiş kendisi.
  • alman yeşiller partisinin kurucularındandır.
  • hasan bülent kahramanın derste, bir şekilde kendisiyle de çelişerek, bu adamın, uçağının düşürülmesi hikayesinin yalan olduğunu söylemişti. ya da belki de demek istediği, bu hikayeyi anlattığı sergi/happening lerinden birinde "anlattığım hikaye yalan" diyip aslında yalan söyleyerek, dinleyicilerin tepkisini görmekti.

ya da, sadece ben derste tam olarak söyleneneni kaçırdım, o kadar.
  • ürünlerinin bir kısmını londradaki tate modern adlı dünyaca unlu sanat galerisinde ücretsiz olarak gormek mümkün olan sanatci.
  • 14 ve 15 subatta aslolan cizgidir sergisi kapsaminda goethe institut de videolari gosterilecek merhum sanatci. program soyle:

14 subat 18:30
    beuys 29dk 1996 yapimi
    her insan sanatcidir 57dk 1979 yapimi
    olu bir yaban tavsanina resim nasil anlatilir 5dk 1965 yapimi
    celtik 25dk 1971 yapimi

15 subat 18:30
    beuys'a saygi 44dk 1986 yapimi
    joseph beuys 7000 mese 10dk 1982 yapimi
    coyote3 60dk 1984 yapimi

ayrica sergi 18subat 31mart tarihleri arasinda olacaktir. bu kapsamda mugsfde de bir panel duzenlenecektir.