şükela:  tümü | bugün
 • kennedy ailesi'nin kaderini değiştiren kişi. 1929 yılındaki o büyük "kara perşembe" yani borsanın çökmesi olayından hemen önce jfk'in babası joseph kennedy, bütün hisselerini satarak borsadan çekiliyor ve amerika'da o dönemde batmayan birkaç zengin aileden biri oluyor. kurtardığı paralar sayesinde 2. dünya savaşı esnasında emlak kralı olan ve 100 milyon dolara yakın servet edinen kennedy'nin yakışıklı oğlu jfk de ilerki yıllarda amerika devlet başkanı oluyor..
 • jpk olarak da bilinen tam acilimi joseph patrick kennedy olan, kenndy ailesini milyarder eden ve jfk'in babasi olan esas eleman...
  film dagitim isinden, gemi yapimina kadar pek cok degisik sirketin sahibi olmustur.. boston dogumlu, harvard mezunudur.. bi ara ingiltere buyukelciligi de yapmistir, sec'nin ilk baskanidir..
  jfk'in baskan olmasi icin cok ugrasmis ve basarmistir, ama oglu baskan olduktan kisa bir sure sonra felc gecirmistir.. suikasti de bu haldeyken ogrenmistir.. bi daa kendini toparlayamayan eleman 1969'de vefat etmistir.. su anda ailenin en buyugi en kucuk oglu edward kennedy'dir...
 • ağabeyi john f. kennedy’nin ardından 1968 yılında suikaste kurban giden başkan adayı robert kennedy’nin en büyük torunu. joseph p. kennedy iii olarak da bilinir. 2012 seçimlerinde, massachusetts eyaletinden temsilciler meclisi’ne girmeyi başardı. babası joseph p. kennedy ii'de 1987-1999 yılları arasında massachusetts senatörü olarak görev yaptı.
 • jfk'nin babasi olan joe kennedy'ye 1929'da borsadaki tum hisselerini sattiran aslinda ayakkabi boyacisi bir cocuktan baskasi degildir.

  olayi anlatirken "inanilir gibi degildi; wall street'te ayakkabilarimi boyattigim cocugun borsa bilgisi neredeyse benimkinden fazlaydi, ben de o gun en iyisinin bu isten elimi etegimi cekmek oldugunu anladim" demis, bu hamlesiyle ailesini yaklasan krizin disinda tutarak hemen ertesinde amerika'nin sayili zenginleri arasina sokmustur.
 • bir massachusetts seciminden yenilgiyle ayrilmayi basaran ilk kennedy.

  eyalet senatorlerinden ed markey’in karsisina aday oldu. progressive vs establishment kapismasinin kazanani progressive kanat oldu. on secimler bugundu, ben de oyumu lanet olsun nepotizm lanet olsun politik hanedanliklar diyerek 74 yasindaki markey’e verdim.

  gecenin kazanani bernie, aoc, ve progressiveler. kaybedeni kennedy’ler, pelosi, ve establishment. biden baskan olabilirse kabinede bir pozisyon ayarlarlar. olmada ozel sektor biraz para yapar. 2026’da markey emekli olunca tekrar politik sahneye doner.

hesabın var mı? giriş yap