• nfl izlemeye geçen sene play offlarla başlamış, bu sene de ligi sıkı takip eden biri olarak net bir şekilde mahomes’tan daha iyi olduğunu düşünüyorum. sadece pas yeteneği ile değil aynı zamanda koşu oyunlarındaki patlayıcılığıyla da çok fark yaratıyor.
  • az önce biten dolphins maçında gerçekleştirdiği performans sonrası bills'in playofflara kalmasını sağlamış qb. son dakikalarda 3&13'te 15 yardlık koşusu muazzamdı.
  • biraz önce 52 yard rushing touchdown yapmış acayip bir oyuncu. first down yapınca önce bir kaysam mı düşündü ki çoğu qb direk salar kendini. sonra patlayıp üç defansı bakkala gönderdi.
  • steelers maçında 3. hakta 52 yardlık çılgın bir koşuyla touchdown yapan qb
  • the king in the north!

dosta güven düşmana korku veren quarterback. oyun kalitesi zaten tartışılmaz ama onun dışında da çok sempatik adam. bi çeşit steph curry vibe'ı veriyo bana sonu benzesin.*
  • olay yerinden bildiriyorum, vikings maçının travması halen geçmiş değil.

bu arkadaş aslında vikings maçından önce kaybedilen dolphins ve jets maçlarını da çok kritik anlarda yaptığı salakça top kayıpları ile kendisi verdi. yani öyle değişik bi potansiyel ki, en güçlü rakiplere karşı gider deplasmanda elini kolunu sallayarak maç alır, kendi evinde açık ara farkla önde götürürken dünyanın en salakça şeylerini yapıp elindeki maçı altın tepside sunar. kızamıyorum, çünkü kazanırken de bu yapıyor kaybederken de...

üstteki bir arkadaşın da dediği gibi, yalnızca bills'in başına gelebilecek şeyleri yaparak aslında takımın genel kimliği ile de ne kadar uyumlu bir kişilik olduğunu gösteriyor. kolay değil 4 sene üst üste superbowl oynayıp şampiyon olamamak. öyle bi camia...

sezon başı çok ümitliydim şampiyonluktan, gerçekten çok görkemli galibiyetler maçlar çıkardı... aha dedim bu sene o sene... fakat önce jets sonra vikings maçı gösterdi ki kahramanımız aslında baya dengesiz. dünkü cleveland maçı mesela, kar fırtınasından ötürü buffalo'da oynanamayacağı anlaşılınca apar topar detroit'e alındı. takım çok zor şartlar altında antrenmansız gitti ve çok rahat bi şekilde kazandı.

her ne kadar dirseğindeki sakatlığa vurgu yapılsa da ben değişik mental sorunları da olduğunu, bazen baskıyı kaldıramadığını düşünüyorum. gün itibariyle play-off'a kalamazsa da şaşırmam şampiyon yaparsa da şaşırmam.
  • bu akşam yine yanan kuzeyin kralı.
  • geçen sezon şanlı bills'imizin play-offlardaki bütün umutlarını bitirmiş balon.

biz kuzeyin gerçek kralından razıyız:(bkz: stefon diggs)

şu meemi gördüm akşam akşam yine josh allen'a sallayayım dedim. bengals maçında öyle böyle değil fena patlamıştı. görsel
  • mevcut en iyi 5 qb'den biridir. buffalo bills iyi hoş takım ama receiver'lar çok sıradan. bu adamın iyi receiver'larla oynarsa şov yapar gibi bir havası var. nasip kısmet işi bunlar.
  • 2018'de draft ettigimizden beri 20 yila yaklasan qb problemine ilac gibi gelmis kocyigit.

o gunden beri buffalo bills'imizi bir sezon haric her sezon playoff'a tasidi; bir kez konferans finali oynatirken uc kez divisional round'da, bir kez de wild card'da takildi.

normalde tavani bu kadar yuksek bir qb'niz varken geride kalan 6 sezonda en az bir kez kupaya uzanmaniz beklenir. playoff'larda elendigimiz maclarin ardindan kabahati bir kez cornerback'lere (13 saniye maci), bir kez defensive end'lere (mahomes'a dokunamadigimiz mac), bazen de koclara buldugumuzu hatirliyorum. son macta ise (karsida yine kansas city chiefs vardi) wide receiver'larin yetersiz oldugu konusuldu. acaba gercekten boyle mi?

son hucumda macin bitimine 1:58 varken burada topu bombos diggs'e atip first down almak varken end zone'daki khalil shakir'e yollamak ne kadar dogru bir karardi? taraftar forumlarinda bircok takimdasim shakir topu yakalayamamis da olsa bunun dogru oldugunu soylerken ben tom brady, patrick mahomes, payton manning gibi elit quarterback'lerin cok daha garantili olan kisa mesafe pasini atacagina inaniyorum. bu sayede sureyi eritip end zone'a, rakibe artik geri donus zamani birakmadan gelmek en akillicasi olurdu, zira chiefs hucumunu tum gece durduramamistik. daha once 13 saniye aci tecrubesini yasamisken iki dakikaya yakin bir zaman mahomes ve saz arkadaslarina fazlasiyla yeterdi. ayrica touchdown yapamasak bile field goal mesafesini kisaltmis olurduk.

ozetle ben atletizmi ve kol gucu inanilmaz da olsa oyun zekasi olarak en ust seviyede olmadigini dusunuyorum. yine de wyoming'in bagrindan kopup gelmis bu pelerinsiz kahraman daha uzun yillar bizimle ve dogru eklemelerle bolum sonu canavari chiefs'i gececegimiz gunler de elbet gelecektir.

basligina girdigim bu ilk entry'm ugur getirsin, yeni sezonda bizi artik super bowl'a tasisin...
hesabın var mı? giriş yap