şükela:  tümü | bugün
 • sunderland afc'nin 27 aralık 1998 doğumlu ingiliz genco forveti. 1.81 boyunda. bu sezon takımının mücadele ettiği sky bet league one'da oynadığı 23 maçta attığı 14 golle gol yükünü çekti. kontratı 2019 yazında sona eriyor. son gelen haberlere göre de celtic peşindeymiş.

  nasıl bir oyuncu olduğuna gelirsek, maja her şeyiyle bir forvet oyuncusu. hız var, güç var, teknik var, bitiricilik var. bu lige fazla bir oyuncu. golü koklama becerisi ya da gol sezgisi harika. topun nereye geleceğini iyi seziyor. fiziksel olarak da gelişimine devam etse de bu haliyle bile sert defanslar arasında sinmiyor, kaybolmuyor. rakiplerini yıpratıyor. ama çok yüksek devirde çalıştığından ikinci yarılarda enerjisi düşüyor ve etkin olamıyor. enerji kontrolünü iyi yapması halinde basamakları hızla atlayacağından şüphem yok.

  özetle son dönemlerde sağlam hücum oyuncuları yetiştiren ingiliz futbolunun yeni yıldızlarından biri olacak kapasitede. takımında kalırsa büyük ihtimalle sunderland championship'e geri döner. yeri dolmayacak bir oyuncu kıymetinde şu anda.
 • 4 milyon euro karşılığında girondins de bordeaux yolunu tutan forvet oyuncusu.
 • bordeaux-nimes maçında resital yapan forvet.
 • 8 aralık 2019'da oynanan marsilya - bordeaux maçının özetinde spikerin ismini "yaş maya" diye telaffuz ettiği futbolcu. hangi kanal ve spiker olduğunu hatırlamıyorum.

  kendi ağzından, isminin söylenişi bu şekilde.
 • everton'a golcü sezgilerini kullanarak 2 tane boş kale golü attı,oyun aklı fena olmayan bir çocuğa benziyor.
 • (bkz: josh maja/@ceyar i kim vurdu)

  tapusu girondins de bordeaux'da bulunan, premier lig takımı fulham'da kiralık forma giyen *1998 (22) londra doğumlu nijeryalı forvet.

  19'unda (2017/18) zamanının şampiyonşip ekibi sunderland afc'de a takımda süre almaya başladı. hızla irtifa kaybenden takımıyla 1. ligi boyladı ve orada (2018/19 ilk yarı - yaş 20) kendini gösterme şansı buldu. ilk yarıda 24 maçta 15 gol bulunca devre arası soluğu (2018/19 - 2.6m €) girondins de bordeaux'da aldı.

  fransa'da kaldığı 2 yıl boyunca istenileni verdiği söylenemez* ama bu devre arası (2020/21 - yaş 22) kiralık katıldığı fulham'a varlığı iyi geldi.

  sene başında (2020/21) küme düşmesini yüksek ihtimal gördüğüm fulham, ilk yarı boyunca pota içinde can çekişti. sonrasında josh maja devre arası (2020/21 - yaş 22) takıma katıldı ve zamanının kıyak topçusu, günümüzün toy hocası scott parker bu sayede taktiksel değişikliğe gitti. sonunda 5-2-2-1 sevdasından vazgeçip, 4-4-2'ye geçti ve takım nefes aldı. ilk 22 haftada 2 (!) galibiyet çıkaran takım, (2020/21 28. hafta itibariyle) son 6 lig maçından 3 galibiyet kopardı.

  formu henüz istatistiklerine yansımayan oyuncu, sene sonunda yüksek ihtimalle opsiyonunu ingiliz kulübe aldıracakmış gibi gözüküyor. kulüp küme düşer de oyuncu cayarsa bilemem; olacakları izleyip, göreceğiz.

  ---------- bonus ----------
  takımının detaylı incelemesi için bakınız;
  (bkz: fulham/@ceyar i kim vurdu)
  ---------- bonus ----------