şükela:  tümü | bugün
  • ugur meleke denen yorumcunun lig macinda bir asirtma gol atti diye ovmenin bokunu cikardigi oyuncu.

lan adam 25 yasinda, degeri zaten 70 milyona vurmus. kariyeri bugun basliyormus, onumuzdeki on yila damga vuracakmis haspama gore.

ilk kez mi izliyorsun kardes, boyle zamazingo adamlar yorumcu diye hala is buluyor ya cok enteresan.

edit: bir de akademiyi 1.8 ile bitirdi, ne is olsa en iyisi olurdu diyor. 1.8 ne diye soran olmayacagini bildigi icin sozde bu islerden de anlarim mesaji veriyor. kac uzerinden 1.8? ne anlatiyorsun sen?

edit2: merak edenler icin @daimicocuk arastirmis ve soyle diyor: "şimdi arattım. almanya'da 1.8 türkiye'de 3.5e denk."
  • başlığını görünce yazmak istedim, hasta bir çocuk, yaptığı şeyler ve kafa yapısı hastalık işi.

bu geceki maçı izlemedim izlememe de gerek yok zira tahmin edebiliyorum. ben kendisinin yeni yeni isim yaptığı zamanlar robben'in arkasında oynadığı 2-3 maçı falan izlemiştim ve o maçlarda diğer herkesi bırakıp bu çocuğu incelemiştim, dikkatimi çekmişti, devamında da "bu sağ bek ise biz ne izliyoruz lan futbol diye?" çığlıklarıyla kendimi yumruklamıştım.

bu çocuk öyle bir disiplinle oynuyor ki 90 dakika içinde top robben abisiyle buluştuktan sonra arkasına 20 koşu gerçekleştirip, boşta olduğu halde topu almasa bile yüzünde mimik değişmeden aynı ciddiyetle görev yerine dönüp beş dakika sonra tekrar aynı koşuyu yapabiliyor. ne bir sitem ne bir umut kırıklığı ne başka bir şey. yüzüne bile bakmıyordu robben'in, tek bir mimiği dahi kıpırdamıyordu. aynı koşuyu yapıp yapıp dönüyor robot gibi. oyundan düşmüyor. biz yıllarca serdar kurtuluş'ları falan nasıl izledik ben şaşıyorum lan. sanki lütfediyormuş gibi koşup ayağına top alamayınca küsen kaprislileri çekip duruyoruz hangi mevki olursa olsunlar. ben böyle iş disiplini, böyle titizlik görmedim. subay gibi topçu bu çocuk. bu disiplinle, iş ahlakı ile herhangi bir işi yapıp da başarısız olma ihtimali yok kendisinin. yolu açık olsun.

öyle işte.
  • düzenli kontrolleri bir doktor tarafından değil de makine mühendisi tarafından yapılan futbolcudur.
  • yeni nesil lahm. kross değil o tamamen orta saha.
  • isim soyisim kombinasyonu ve tipi ile ss subaylarını andıran topçudur.
    1939 da yaşasa prusya harp akademisi mezunu bir subaydı muhtemelen.
  • 2019-2020 ucl finalinin ardından neymar, mbappe konuşulur ama bu çocuk konuşulmaz. tüm maç boyunca ayağına her aldığı topta futbol zekasını gösterdi. izlemekten keyf aldığım futbolculardan biridir.
  • 2 sene iyi performans gosteren basimiza gelmis gecmis en iyi kesiliyor. ne is anlayamadim. herkesi gelmis gecmis en iyi diye etiketlemekten vazgecin artik.
  • fm diyorsa doğrudur öngörüsünde bulunursak büyük yıldız olacaktır.

heyecanla bekliyoruz.
  • 2020 model philipp lahm. fazla söze gerek yok.