şükela:  tümü | bugün
  • hacettepe teknokent'te bulunan bir firma tarafından geliştiriliyor
  • çok güzel, kullanışlı, özellikle tezler için çok faydalı ama kullanım kotası olan, ücretli anket sitesi.
  • bugün yeni versiyonu yayınlanan piyasadaki en sağlam form yaratıcı. kendisine şuradan ulaşılabiliyor:

https://www.jotform.com/meet-jotform-4/
  • maaş konusunda çok iyi olduğunu içerden öğrendiğim doğruluğunu tespit etmek istediğim san francisco firması.
  • ozel dersler icin oldukca kullanisli takip tablosu olarak kullanabileceginiz bir platform.
  • geçen yıl form builderı yeniledikten sonra bu yıl da formların bizzat kendisine el atan şirket. baya yenilikçi bi yaklaşımla soruları tek tek gösteriyorlar. anket yapmak veya geri bildirim toplamak için baya ideal. ürüne hasıl olmak için:

www.jotform.com/cards
  • kurucusu aytekin tank olan, bir süre ankara'da operasyon yürütmüş, şimdi san franciso konumlu firma. kurucusunun yazılarına medium hesabından ulaşabilirsiniz, girişimcilik, üretim ve verimlilik konusunda ilham verici yazılar yazıyor. https://medium.com/@aytekintank
  • çeşitli yerlerde kurucusu aytekin tank'ı dinledikten sonra ilham aldığım, adını kafama yazdığım bir firma idi jotform. gün gelip de ihtiyaç duyduğum zaman bir hesap açıp bronze üye olarak çalışmalarıma başladım. maalesef site beklentilerimi karşılayamadı. google sheet ile olan uyumsuzluklar, gelen anketlerin kendi mail adresime yönlendirilmeyişi, ankete yüklenen dökümanların hata vermesi gibi bir çok sorunla karşılaştım. profesyonel hayatta sorunlar her zaman çıkar, asıl mesele sorunları nasıl çözdüğünüzdür. jotform'un sunduğu destek de epey zayıf ve amatörce. yukarda saydığım hiç bir sorunumu çözemediler. ayrıca kullandıkları üslup da bir harika. sürekli değişen arkadaşlara dert anlatmak bir yana hiç bir özür dilemeden size "aa evet bir kaç formunuz gözükmüyor, onları da yeniden isterseniz canım" tadında bir mail atabilecek yüzsüzlükteler. benim tavsiyem biraz daha fazla para verip daha üst düzey firmaların hizmetlerinden yararlanmanız yönünde. bu şartlarda devam edecekseniz firmanın hala amatörce iş yaptığını söylemek isterim.
  • bugün mobil uygulamasını baştan aşağı yenileyen ve kiosk, assign gibi özelliklerle güçlendiren girişim. ayrıntılarına güzel bir comic ile süsledikleri sayfalarından ulaşılabiliyor:

jotform.com/mobile-forms
  • patronum diye söylemiyorum ama kurucusu aytekin tank gerçekten ilham alınacak bir insan. ayrıca nasıl parti yapması gerektiğini biliyor :)