şükela:  tümü | bugün
 • özellikle şahane görsel efektleri ve sindirilebilir anlatım diliyle dikkat çeken 2008 yapımı bir national geographic channel belgeseli. yönetmenliğini yavar abbas'ın yaptığı belgeselin, anlatıcılığını ise alec baldwin üstlenmiştir. evrene dair bilinmesi gereken her şey var denilebilir.
 • insanın algısını değiştiren muhteşem belgesel. başyapıt dahi diyebilirim, hatta derim. başyapıt.

  hani söylenir ya "dünya küçüktür" diye, national geographic size bunun nasıl birşey olduğunu görsel olarak anlamlandırmanızı sağlıyor. evrende hepimizin ne kadar önemsiz varlıklar olduğunu yüzümüze vuruyor. evrenin kenarına kadar sürekleyici bir yolculuk yapıyorsunuz sanki, zaman geriye sarıyor. sonrası muamma.
 • insana ne kadar onemsiz ve basit bir varlik oldugunu hatirlatan muhtesem belgesel. tavsiyem hd izlenmesi.
  ayrica izlemeden ozce kucuk bi tur atabilirsiniz. http://channel.nationalgeographic.com/…interactive/
 • 720p versiyonunda senkron sorunu olmayan altyazı bulamadığım belgeseldir. yardım kabul edilir.
 • "kocaman bir kara deliğin içinde yaşamadığımızı kim bilebilir; bütün evren'in şu anda, başka bir evrendeki bir kara deliğin içinde olmadığını?"
 • sözlükte adına herhangi bir başlık açılmadığına şaşırdığım, mükemmel ötesi bir national geographic belgeseli.

  harika efektleri ve animasyonları olan, 1 saniyesinde bile sıkılmadığınız, gezegenler ve yıldızlar hakkında ağızları açık bırakacak detayları göz önüne seren, her izlediğinizde kendinizi bambaşka bir serüvende bulabileceğiniz bir roman tadında görsel şölen sunuyor.

  yalnız dikkat edilmesi gereken nokta belgeselin sonlarına doğru insan ister istemez, zaman, mekan ve boyut kavramlarında kaybolup gidebiliyor, ayrıca bu kadar muazzam büyüklükteki bir evrende, gerçekten de yalnız olamayacağına ciddi ciddi inanmaya başlıyor.

  ayrıntılar için; http://natgeotv.com/tr/evrenin-ucuna-yolculuk
 • bu belgeseli bana güneş sistemini ilk duyduğum, onu sadece okulda öğrenmem gereken bir ders olarak algıladığım yaşlarda izletmiş olsalardı, şimdiye astronot olmuştum. bir de şu halime bak, "ohaaa ne güzel lan" demekten bir adım ötesi yok.
 • tüyleri diken diken eden, evrene korkuyla karışık saygıyla bakmamı sağlayan belgesel. kendini kainatın efendisi zanneden insanoğlunun aslında ne kadar acınası ve çaresiz bir varlık olduğunu gören gözlere göstermiştir.
 • sean partwee'in inanılmaz ses tonu ve vurgulamalarının ayrı bir güzellik kattığı belgesel. hele dünyaya "home" diye sesleniyor ya canımdan can gidiyor resmen

  edit : düzeltme için darth maul'a teşekkürler
hesabın var mı? giriş yap