şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle (bkz: #64146018)

e-sigara almak için harıl harıl araştırma yaparken denk geldim kendilerine ve aradım. açıkçası telefondaki konuşma tarzları, yönlendirmeleri, bilgilendirmeleri falan güven verdi bana. ertesi gün ürünü sipariş ettim ve anında kargoya verdiler.

akabinde cihaz geldi ancak bu konulara çok yabancı olduğum için tekrar aradım kendilerini ve yardımcı olmalarını istedim. sağolsunlar bilal'e anlatır gibi anlattılar. ürünü sorunsuz şekilde kullanmaya başladım.

derken dün akşam üründe garip bir arıza çıktı (sanırım düğme takılı kaldığı için power direkt olarak 75 watt oluyordu ve geri düşürülemiyordu) birçok forumdan facebook grubundan yardım istedim ancak bilen çıkmadı. tekrar aradım firmayı, bataryayı çıkar tak gibi çözüm önerileri de etki etmeyince "o zaman ürünü şu numaralı kargo adresine karşı ödemeli olarak gönderin, garantiden halledelim" dediler. az önce de ürünü gönderdim.

ha dışarıdan bakıldığı zaman aslında gayet olması gereken şeyler bunlar ancak ürünü aldıktan sonra öğrendim ki e-sigara yerine salatalık, gazete kağıdı gönderen birçok firma varmış ve hiçbir şekilde ürünün arkasında durmuyorlarmış. ben de o yavşakların arasında böylesi hem söylediklerinin hem de sattıkları ürünün arkasında duran firmaların bilinmesinin gerekli olduğunu düşünerek bu başlığı açmak istedim. şimdi ürünle birlikte coil, batarya falan da sipariş vereceğim. hatta iş arkadaşıma da 1 tane alacağız belki.

he, şuna da açıklık getireyim. aldığım ürün çin'den 65 dolara getirilebiliyor. ben ise bu firmadan kargo dahil 400 tl'ye aldım. çin'den ortalama bir ayda geliyor. ben günde 1 paket camel soft içiyorum. ürün gelene kadar 30x9=270 tl. bir de ürüne 200 tl verdim. etti 470 tl. ben 400 tl'ye hemen ertesi gün aldım. yani çin'den daha ucuza geliyor muhasebesi yanlış bana göre.

adamların çalışanı değilim, tanımam bile. sadece ürünlerini aldım ve memnun kaldım. "ulan nereden alabiliriz?" diye herkesin soru sorduğu bir yerde de böylesi firmaların bilinmesi gerekiyor.

edit: heh, bok beyinliler de gelmiş firmalardan nasıl komisyon yedim blabla diyor. evet arkadaşım reklam yapıyorum, bunu da inkar etmiyorum. etmiyorum ki salatalık gönderen siteler yerine böyle firmalardan alışveriş yapılsın da gelip buradan "17 temmuz 1312 esigarayerinesalatalikgonderensite.com rezaleti" başlığı açılmasın. iyilik de yaramıyor amk, salatalık beyinliler.
  • (bkz: zıkkım iç)
  • kendilerinden alışveriş yapmadım ama sanırım bir arkadaşım bu siteden alışveriş yapıyordu memnundu. bu site ve ilksigaran.com'u önerdiğini hatırlıyorum hayal meyal.

siz yine de emin olmadan e-sigara yerine salatalık almak istemiyorsanız, www.esigaram.us dan araştırmanızı yapın derim.

tamam salatalık severim ama kargo ile almaya gereksinim duymuyorum marketlerden çok daha ucuza alabilirsiniz.

tanım: sanırım güvenilir bir site...

edit: tek siparişim yok kendilerinden ama bu kadar da abartmayın reklam yapıyorsunuz diye derim. şonuç itibariyle community birbirine yorumlarıyla yardımcı olmak zorunda bir şekilde...
  • 20 dolarlık başlangıç seviyesi e-sigarayı 200 liraya kakalamaya çalışan satış sitesi.