• bu başlığa ilk entry 2016'da girilmiş. toplamda da 5 entry var zaten. demek ki ismini özenle bunca sene gizlemiş geveze. ben de bugün öğrendim, şaşırdım mı şaşırdım.
  • (bkz: geveze)
  • bay j'nin kankası gevezenin gerçek ismi . gevezenin gerçek ismi jerfi benveniste (bay j) ve yosi mizrahi karışımı gibi.
  • yeri geldiği zaman muhteşem konulara değinen, insanı aydınlatan bir kişilik.
    geçenlerde bir veda konuşmasına denk geldim ki müptelası oldum diyebilirim.

sana ne!
    nerelisin, ne iş yapıyorsun, neden evlenmedin, neden çocuğun yok, neden çalışmıyorsun vs vs.

sana ne!

radyoda eksik söyledi ben tamamlayayım.

sana ne amına koduğumun çocuğu! sana ne!
  • nam-i diğer geveze.
  • isminizle gundeme gelmek varken geveze niye?
  • neden?
  • a'dan z'ye kalite kokan kişiliktir. mütevazılık nedir, aile babası olmak nedir hepsi geveze'yi tanımlamak için söylenebilir. derlediği 7 kitap, bir müzik albümü, radyoculuk öncesi turizm rehberliği, 35 yıllık radyo kariyeri... çok güzel adamsın arkadaşım.
  • (bkz: geveze)
    allah gecinden versin ama malum her canlı ölümü tadacaktır yani bir gün öldüğünde, her program bitişinde anlatacağı hikayesine başlamadan önce kurduğu cümle ile paylaşacak geride kalanlar ölümünü "ve veda zamanı..."
  • program sonunda anlattığı hikayelerden biri bu güne kadar ilişkiler bahsinde duyduğum en doğru şeyler olabilir.

silgisiz ve ilgisiz olmuyor geveze çok haklısın. kağıt yanlış ise kağıdı yırtıp atmak gerek bazen, ben öyle yaptım. o başka mesele.

.
hesabın var mı? giriş yap