• yeni adıyla; rvrb.one
  • https://www.jqbx.fm/ adresinde ikamet etmekte olan ve spotify ile entegre şekilde çalışan bir müzik paylaşım sitesi/uygulaması. android ve ios uygulamaları da mevcut. spotify hesabınızla giriş yaparak siteyi/uygulamayı kullanabilirsiniz (ancak premium üyesi olmanız gerekiyor). giriş yaptıktan sonra belirli bir konseptle oluşturulmuş odalarda dj olarak kendi müzik listenizi paylaşabilir, diğer djlerin paylaştıklarını dinleyebilir, kendi listenize ekleyebilirsiniz. paylaşılan şarkıları oylayabilir aynı zamanda anlık sohbet ile yeni insanlar tanıyabilirsiniz. yeni şarkılar keşfetmek için güzel bir imkan.
  • mantıken plug. dj gibi ama spotify premium gerektiriyor ve veri kullanımı daha az. ayrıca daha basit ve sadece ondan beklediğiniz işi yapıyor.
    tek eksiği bildirim yerine e-mail göndermesi.
  • keşif için harika olan ancak çok az kişinin kullandığı uygulama. popülasyonun az olması nedeniyle odalarda genelde rock, alternatif/indie, elektronik ve prog rock parçaları çalınıyor. birkaç kişinin bulunduğu ve aktif dj’lik yaptığı klasik veya caz odası bulmak neredeyse imkansız.
  • eskisi kadar tenha olmayan uygulama. kullanan sayısı az hala ama büyüyor belli ki. arayüzü de sadeleştirseler daha güzel olacak.
  • don renginiz hariç her izni isteyen uygulama. mantıken zaten erişmesi gerekiyor çalışma mantığına göre ama insanın da bu kadarını veresi gelmiyor.
  • çeşitli kanallara girip ortak müzik dinleyebildiğiniz ve sizin de dj’lik yapıp gruba müzik açabildiğiniz çok güzel bi uygulamaydı bu. hem linkle tanıdıklar katılabiliyordu hem random gruplara girebiliyordunuz. pandemi yazını böyle geçirmiştim. şimdi ne olmuşsa bozulmuş uygulamayı zar zor buldum ama register edemedim kullanılmıyor mu artık acaba:( veya alternatifi yok mu bilen yeşillendirebilir
hesabın var mı? giriş yap