şükela:  tümü | bugün
  • 1959 dogumlu epi lakabiyla da taninan 1980lerin unutulmaz ispanyol basketbolcusu. barcelona'nin sayi makinesiydi. 239 kere ispanyol milli takiminda oynamisligi vardir. bu adamin ismi gecince hemen aklima jimenez, solozobal gibi diger donemin ispanyol yildizlari aklima gelirdi.
  • san epifanio icin hep kullanilan yorumdan baska bir sey benim de aklima gelmiyor:bir sayi makinesiydi...avrupanin larry birdu olarak bilinirdi..izledigim hemen her macinda 30 sayiyi gecmistir...basketbolu biraktigi sezon,efes pilsen-barcelona eslesmesi nedeniyle istanbula kadar gelmis,son macta tecrubesiyle barcelonayi final foura tasimistir...80-90li yilarrin cocukluk hafizalarimizda kalan en parlak yildizlarindan birisi de odur... ispanya basketbol takiminda da cok parlak oyunlar oynamis,viva espana tezahuratini salonlara da tasitmistir..
  • sanafifanio şeklinde spikerlerimizin ağzında hayat bulmuş seyretmesi çok zevkli bir isimdi.
  • milli takımıyla en büyük başarısı 1983 avrupa basketbol şampiyonasında final oynamak idi.
    bendenizin 10 yaşında küçük bir çocuk olarak büyük bir heyecanla izlediğim maçta sibilio, solozobal, corbolan, jimenez, martin, lopez ile birlikte takımda yer almış, ancak finali meneghin ve brunamonti'li italya'ya kaybetmişlerdi.
    biz o zamanlar yugoslavların yedek kadroyla geldikleri balkan şampiyonasında finale çıkmakla övünüyorduk, ama basketbolu daha yeni tanıyıp seviyorduk, efe, erman, kara mehmet, aytek, behçet, melih, emir ile..
  • (bkz: epifani)