şükela:  tümü | bugün
  • eczacıbaşı yayınlarından çıkan gelecek peşinizdeisimli kitabin yazari. ayni zamanda türkiyeye gelip gelecek, genom, dijital hayat üzerine bir konferns da vermiştir.
  • cumhuriyet başsavcısı ağırlığında, ray kurzweil fütüristliğinde ve steve jobs pazarlamacılığında bir adam. ülke ekonomilerinin biyotek atılımlarında bulunmamasının bir bakıma intihar olduğu kanaatinde olduğunu çıkardım ben. buna ziyadesiyle bel bağlamış. örnekleri de kendini yalancı çıkarmamakta. arjantin harvard mezunu ekonomist çıkarsa, bu trendkar girişimciye popülasyon oranıyla belini doğrultamaz dediğinde "sana söylüyorum" diye ekrandan bağırsa şaşırmazdım. gnp'nin ne kadarını biyoteke yatırıyon, hala bor bor diye ötüyosun, diye ayar verdi. darwini sansürleyen ülkede yaşadığınızdan kusarak utanın, ve aç kalacağınız günleri düşünüp tek yarattığınız değerin militer olduğunu anlayın. off.

http://www.ted.com/…s_mindboggling_new_science.html
  • neil degrasse tyson' dan sonra bilimsel konuları gayet eğlenceli anlatan bir bilim adamıdır.

konuşmaları yarı stand up havasında geçer. toplumların biyoteknoloji, yazılım, robotik ve enerji konularında yaptığı yatırımların ve eğittiği insanların geleceklerini şekillendireceğini savunur.

ona göre önümüzdeki 10-15 yıl çok çılgın değişikliklere gebedir. sektörler batabilir ve yeni sektörler yükselebilir.