şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 10 haziran 1991 doğumlu, brezilyalı sol bek oyuncusu. 16 yaşında futsal oynarken, internacional'in futbol akademisine katıldı. şubat 2010'da ilk resmi maçına çıktı. o günden bu yana takımının değişmez oyuncusu oldu. ocak-şubat aylarında peru'dadüzenlenen güney amerika u20 dünya kupası'nda brezilya'nın oynadığı 9 maçında 7'sinde sahaya çıktı.

  juan çok güçlü ve agresif bir oyuncu. boyuna göre(1.83m), oldukça çabuk ve böylece hızlı rakipleriyle mücadele edebiliyor. hem sol bek hem de defansın ortasında oynayabilmesi, onu değerli kılıyor.

  genç oyuncuların çoğunda olduğu gibi, juan'ın da taktiksel yönde eksiklikleri mevcut. zaman zaman konsantrasyonunu kaybedebiliyor ve yan toplarda yerini kaybedebiliyor. bu yıl daha çok defansın ortasında oynadı, ancak sol bek oynarken daha etkili olabilmesi için ortalarını geliştirmesi gerekiyor.

  saha dışında çok sakin ve uyumluyken, sahada tam bir avcıya dönüşüyor. rakiplerini sürekli tahrik ediyor ve kendi tahrik olduğunda çok sert müdahalelerde bulunabiliyor.

  juan'ın piyasa değeri 5 milyon € civarında olduğu düşünülüyor. 2016 yılına kadar takımıyla sözleşmesi olsa da, özellikle italyan kulüplerinin bu kadar bekleyeceği düşünülmüyor.
 • inter milan'in 4 milyon euro karşiliğinda internacional'den transfer ettiği brezilyali. nasil bir topçuymuş diyenler buyursun:

  http://www.youtube.com/watch?v=kpctt1ts3ak
 • alves' in gitmesi durumunda fenerbahçe' ye katılması için uğraşılacak stoper. sol bek kökenli olması, hızlı ve sol ayaklı olması, sol stoper pozisyonunda kjaer' e çok iyi bir partner olmasını sağlayabilir.

  transferi şu an sadece söylenti aşamasında tabi ki. ciddileşmesi alves' in durumuna bağlı sanıyorum.
 • inter tarafından felipe melo'ya karşılık galatasaray'a önerilmiştir.
 • inter'in bunu göndermeyi düşünmesi sadece ve sadece aptallık olarak nitelendirilebilir. zira şu an inter kadrosundaki en iyi defans oyuncusu kendisidir.

  keşke takasta alsak.. hatta melo + 5 milyon euro'ya bile fitim.
 • nani' yi isteyen inter' in fenerbahçe' ye juan jesus + para teklifi sunduğu haberinin muhatabı futbolcu.
 • roma'ya transfer olmuştur..
 • şu adamı roma kiralıyor bizim kulüpler uyuyor.

  tanım: sol ayaklı ve kaliteli stoper.
 • üstteki arkadaşın dürtmesiyle bizim takımlar 2 sene sorna uyanmışlar..beşiktaş kiralıyormuş.

  tanım : beşiktaş'ın roma'dan kiraladığı sol stoperi..
 • ligimizde oldukça iş yapacak tipte bir oyuncu. en büyük özelliği ve güçlü yanı sahaya koyduğu mücadele ve agresifliği. fakat bu agresifliği bir caner erkin agresifliği değil. rakibi ısıran, boğan, yıldıran bir tarzı var. marcelo gibi geriden oyun kurmada, top dağıtmakta ve zaman zaman ileri çıkıp orta sahaya destek verme noktasında oldukça başarılı.

  eğer beşiktaş makul bir satın alma opsiyonu koydurabilirse muazzam bir transfere imza atmış olur. seri, sert ve teknik bir stoper. en can alıcı yanı ise sol ayaklı olması. nadide bir pırlanta gibi eleman. monchi neden göndermek istiyor onu da çözmüş değilim. o bölgede manolas ve fazio dışında elle tutulur bir opsiyonları yok. hayreti mucip.