şükela:  tümü | bugün
  • iki yıldır catania'da çok iyi performans gösteren, peru milli takımı'nda da forma giyen, 1983 doğumlu futbolcu. genelde sol kanatta oynar ama joker diyebileceğimiz bir oyuncu, orta sahanın ortasında, defansın önünde, sol bekte her yerde oynayabilir. frikikleri de çok etkilidir. catania'da fazla kalacağını düşünmüyorum, yakında büyük bir kulübe transfer olur.
  • taraftarlarının catania'nın roberto carlos'u diye bir tanımlama yaptığı perulu sol bek/kanat oyuncusu. catania'da 7 numaralı formayı giyiyor.
  • fiorentina'nın 11 milyon euro'ya transferini gerçekleştirdiği etkili sol bek.
  • fiorentina da prandelli'nin 4 2 3 1'e gecis yapmasıyla ve buna sakatlıklarla cezaların eklenmesiyle birlikte sol bekten sıyrılıp orta sahanın solunda daha hucumcu bir gorev alıp 2008/2009 sezonunun son haftalarında ligin tozunu atmıstır..

catania'nın roberto carlos'uydu, fiorentina da floransa'nın roberto carlos'u olmaktan ziyade direkt olarak "fiorentinalı vargas" oldu.. sene bası tutar mı tutmaz mı diyorduk ama simdi kaybederiz korkusu sardı icten ice.. gitme lan sakın vargas, lazımsın bize.
  • herhalde tanik oldugum fenerbahce tarihinde adi transfer dedikodularina karisip da gelmedigine en cok uzuldugum oyuncudur. "ronaldinho fener'e", "etoo rustu'ye fener'i sordu", "adriano ali koc'un villasinda" gibi haberleri gecerekten, ciddi ciddi bi bu adama uzuldum bir de ntvspor'un anlastigimizi turuncu altyaziyla belirttigi frederic kanoute'ye (kanoute'nin acisi farklidir, kanoute gelecek dediler guiza geldi, duble husran).

vargas hakikaten muthis adam. bi kere garip bi fizigi var, imkansiz yikilmiyor. fizigine guvendigi icin savunmasi da iyi, yavas da degil. ileri cikislari da gayet etkili, uzaktan sutu da var ortasi da var. oyuncu tipi olarak ben direk mancheser united'a yakistirdim bu adami, fergi baba bu adami alsa muthis isler yaptirirdi.
  • yazın inter milan ile anlaşacağı söyleniyordu ta ki real madrid'in €22 milyon trink para ile fiorentina'nın kapısını çalacağı haberi çıkana kadar. hangi takıma transfer olacağı muamma, ama gideceği takıma ilaç gibi geleceği kesin.
  • dünya'da çok ciddi bir sol bek sıkıntısı var. koca brezilya bile en çok bu mevkide zorluk yaşadı. roberto carlos'un geri dönüşü konuşuldu, en sonunda da her mahalleden en az bir futbolcunun çıktığı koca brezilya sol önde oynayan michel bastos'tan sol bek yaratmak zorunda kaldı. fena da olmadı, gerçi.

şampiyonlar ligi şampiyonu olan inter bile yılların sağ beki ve jokeri javier zanetti ve stoper christian chivu ile orayı doldurmaya çalıştı. barcelona tüm kupaları aldığında da kaleden sonra en eksik görülen yer sol bek ve eric abidal'di. eric abidal o kadar kötü de değildir o bambaşka bir konu.

türkiye için de ümit özat diyeyim, yeter. her şeyin özeti.

işte böyle bir dünya piyasasında vargas bulunmaz hint kumaşı. hakikaten son yıllarda gördüğüm en iyi sol bek diyebilirim. bana göre de sürekli hücum eden ve ligde 100 puan toplayabilen barcelona veya real madrid'te çok can yakar, kendisini daha çok gösterir.

bu adam sol bekte stoper gibi mal gibi beklemiyor geride, ileri geri çalışıyor. her sene de fiorentina'da helalinden bir 5 golü var. orta açar, gol atar, defansta da gayretlidir, duran toplarda da iyidir, daha ne olsun?

bir ara fenerbahçe'ye gelecek diye heyecanlanmıştık, olmadı. olması da pek mümkün değildi. adamlar 11 milyon euro'ya almış zaten, fenerbahçe'ye 11'e mi satacaklardı? bizimki de hayal dünyası işte...

baldur uyardı : fenerbahçe 15 vermiş, kendisi gelmek istememiş.
  • milliyet'te yazan habere göre galatasaray kendisini kiralamak için fiorentina ile anlaşmıştır.
  • ne ara sol bek olduğunu çok merak ettiğim, adı galatasaray ile anılan çok etkili bir sol açık.
  • perulu bir arkadaşım az önce galatasaray'a kesin olarak geleceğini iddaa etti. ben gelmez filan derken link attı. yani gelmiyor.