şükela:  tümü | bugün
 • shakira'dan sonra colombia'nın 2.grammyli sarkıcısı, bu seneki latin grammysini 'a dios le pido' (tanrıdan onu isterim) adlı şarkısıyla ve hakkıyla aldı. la paga ile mala gente de favori olmaya aday diger sarkilarindan
 • a dios le pido, es por ti, fotografia gibi güzel şarkıları bulunan latin piyasasının yeni ürünlerinden.
 • latin amerikan teoman'i. hem muzigi, hem tipi ile..
 • nelly furtado ile de bir dueti bulunan, mala gente isimli sarkisiyla da latin amerika listelerini sarsan, depresif gorunuslu ve kesinlikle teomana benzeyen sarkici.
 • kendisi ile ilgili enteresan bir anım olan kolombiyalı ve de grammy odullu sarkicidir.
  efendim yurdum sinirlari disinda yasanilan bir donemdir. kolombiyalı arkadaslardan juanes cd'si cekilmek suretiyle* edinilmiş, aylar boyunca tekrar tekrar sevilerek dinlenmis, hatta bazi sarkilari ezberlenmistir.
  gunlerden bir gun juanes'in yasanilan sehre konser vermeye gelecegi ogrenilir. adios le pido ile aylardir cosmakta olan deli gonul, sevinir, yuklu bir miktar parayi gozden cikartip bir arkadasla* birlikte haftalar oncesinden bilet edinir.
  aradan zaman gecer, bircok yurdum insanı gibi isini son dakikaya birakma aliskanligini bu seferlik terk edip, haftalar oncesinden bilet edinen bunye konserden birkac gun once arkadasla kavga* ederek al biletini ver biletimi seklinde, elinde bileti ile kalakalir. konser gunu gelir, bazilarinin seninle konsere gelebilirim tekliflerini* reddedip , ben kendi basima da herseyi yapabilirim, konsere de giderim, sinemaya da serzenisleriyle konser mekanina gidilir.
  konser saat dokuz'da basliycaktir. saat dokuz olur, kovboy sapkali, gayet duzgun goruntulu, bir sahis cikar sahneye gitariyla.... baslar sarkilari calmaya, soylemeye... sarkilar guzeldir fakat neden hic bilindik birsey calmiyordur... hani adios le pido olsun, un dia normal olsun, bisey olsun da biz de katilalim der icten ice... yakisikli da cocuktur ama sarkilar bildik olmayinca olmaz. herseye ragmen kendi basina eglenilmeye calisilir. aradan bir bucuk saat kadar gecer, kovboy sapkali gitaristimiz son selamini da verir gider. durum biraz gariptir, o kadar da para verilmistir bilete bir tane bildik sarki calmamistir su juanes. yalniz konser salonu zaman gectikce bosalmak yerine dolmaya baslar. bir anda bir alkis, heyecan firtinasindan sonra bildik bir ezgi ile, baska biri cikar sahneye. kopya cd* dinlemenin zararlarindan birini bizzat yasar deli gonul.
  konserin geri kalani guzel gecer, tek basina yapilan ve eglenilen bir aktivite olarak bellekte yerini alir.
 • bunun bi de sanırsam kendi hayatını anlatan la historia de juan diye bir şarkısı vardır. şarkı sözleri itibariyle kendisini köprüaltı çocuğu veya küçük juan diye çağırmak mümkündür. bunun asıl adı da juan esteban'dır, kısaltmışlar juanes olmuş.
 • a dios le pido nun ilk klibinde böle uzun saçları yüzünü kapatan, bütün klip boyunca gitar çalan, şıpıdık bir abiyken, klibin diğer versiyonuyla gözümde taş mertebesine yükselmiş kişidir. uzatmasın o saçlarını bi daha. hep böyle kalsın.*
 • kolombiya'da aziz mertebesine yukselecek kadar sevilen sanatci. ancak bir bug var bu durumda ki, nedense bu ulusun cogu ferdi bu adamin populer sarkilarini hor goruyor ve daha cok depresif ve mesaj kaygili diyebilecegimiz sarkilarini seviyorlar.
 • lastfm' de juanes radyosunu dinlediğiniz vakit sıkılmayacağınız, arşivinize yeni parçalar ekleyebileceğiniz sanatçı. gayet hoş parçaları var misal;

  (bkz: volverte a ver)
 • bir gazla klip çekip artiz havalarına bürünen ancak konserde tarkan'dan bile odun hareketleriyle mühendislik diploması almaya aday şarkıcı. evet la camisa negra.
hesabın var mı? giriş yap