şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaşlanmayan, gün geçtikçe daha da gençleşen ve güzelleşen, o gülüşüyle huzur veren, sevimlilik abidesi, izlemeye doyamadığım, my best friend's wedding filminde canlandırdığı julianne karakterini hiç unutamadığım, en sevdiğim aktris. ayrıca ağzına laf edenlerin ağzına çakasım var.
 • anlık karelerde biraz anormal çıkan oyuncu. ha belki pause tuşunun ve bsplayer'ın bok yemesidir ama, şans.

  http://img462.imageshack.us/…2/1190/bscap002yd2.jpg *
 • çıplakken daha güzel çünkü memeleri gözüküyor.
 • lise yıllarımın romantik bünyesinin romantik filmlerinin prensesi. ama noldu sonra değişti tabi bu adam öyle notting hillmış, pretty womanmış, my best friend's weddingmiş. artık o romantik adam gitti yerine yüreği taşlaşmış, hayatın ocağında çifte kavrulmuş genç geldi. şaka lan amk bünye hala aynı bünye. hala 500 days of summer, eternal sunshine falan izliyorum.
 • çıplakken daha güzel çünkü ağzına bakmıyoruz.
 • dünyanın en güzel gülümseyen kadınlarından, en uzun bacaklı olanlarından, en kızıllarından… 80lerde "satisfaction" veya "mystic pizza"'daki hoppa kız rollerini görüp de buralara ulaşabileceğini kim tahmin ederdi ki? ama o başardı. üstelik sinemanın en konuşulan kadınlarından biri olmakla kalmadı, bir sinema ikonu oldu. belki de sinemanın son yıldız kadını. 3 adaylık ve bir oscar… ilkin onu "steel magnolins"'te gördük, iç kanırtan bir rolle ve ilk oscar adaylığı geldi ama patlaması ertesi yıldı; bir kült film olan "flatliners"'la aynı yıl oynadığı ve 1940ların pespembe romantik komedilerine geri dönüşü haberleyen "pretty woman" için teklif götürülen 9. aktristmiş; ne garip oysaki onsuz bir pretty woman düşünemiyor insan. vivian ward rolü ile oyunculuğunu kanıtlayıp tekrar oscar adayı olması başka ama işte bu filmle bir ikon oldu. "sleeping with the enemy", "pelican brief" ile farklı rolleri denese de o hep komşu kızı, altın kalpli fahişeydi. 1997'de "my best friend's wedding" ile yeniden gözde oldu. oyunculuğunu hep audrey hepburn'e benzetmişimdir ve belki de audrey hepburn'e en benzediği film kendine güveni olmayan hollywood yıldızı anne scott'u canlandırdığı "notting hill" filmidir. "confessions of a dangerous mind"'da bir femme fatale'i canlandırmış, "erin brokovich" ile oscar almıştır. "closer"'la ise seyirciden ilk defa sempati toplamayı reddeden bir rolü; bencil, kararsız bir fotoğrafçıyı canlandırmıştır. tüm bu farklı rollerin ardından şu sıralar annelikle meşgul ama onu gülümseten bir filmde görmeyi de çok özledim hani.
 • o kadar güzel güldüğü sürece, yaşlanmaktan asla nasibini almayacak bir pretty woman.
 • gördüğüm en güzel gülümsemeye sahip aktrist.

  spike : düşünsene, şu anda dünyanın bir yerinde bir adam bu kadını dudaklarından öpüyor. (bkz: notting hill)
 • 49. doğumgününde hayranlarına ”haftaya 49 yaşına basıyorum. bu sebepten bana hediyeler göndermek isteyen sevgili hayranlarıma sesleniyorum. hediye göndermek yerine, harcayacağınız emeği gelecek için harcayın ve 49 yaşım şerefine glsen’e 49$ bağışlayın. bu beni herhangi bir hediyeden çok daha mutlu edecektir.” diyen büyük star. glsen lgbti öğrenci ve gençler için organizasyonlara imza atan bir şirket. hem güzel hem kalbi güzel kadınlardan.