şükela:  tümü | bugün
 • güney afrikalı politikacı. ayrıca afrika ulusal kongresi gençlik birliği başkanı ünvanını taşır.
 • zaten son yillarda vatandasin iyice sogudugu anc'nin, mandela'nin olumunden sonra hepten guc kaybetmesi ile onumuzdeki 15-20 yilda guney afrika'da guclenmesinden cok korkulan fasist irkci zenci...
  http://en.m.wikipedia.org/wiki/julius_malema
  kendisinin fikirleri beyazlarin mallarininin elinden alinmasi, oldurulmesi gibi korkunc irkiciliklar icermektedir.
  genclik kollarindan yetisme oldugu icin ozellikle genclik uzerinde etken olmasindan korkulmaktadir. neyse ki su anda oy orani hala cok dusuk olup ciddi bir destek bulmamaktadir...
 • 1981 doğumlu güney afrikalı genç politikacı. yeni kurduğu ekonomik özgürlük savaşçılarıeff adlı partiyle ülkesi güney afrika'da ilk kez seçimlere girecek. aslında anti-emperyalist ve sol söylemlerine karşın, özellikle beyazlara yönelik sert açıklamaları nedeniyle ırkçılıkla da suçlanan ilginç bir figür. bu seçimlerde çıkış yapması ve yüzde 4'ün üzerinde oy alması bekleniyor. ilerleyen yıllarda güney afrika politikasında önemli bir isim haline gelebilir.

  http://en.wikipedia.org/…ctions.2c_and_legal_issues
 • http://www.elections.org.za/resultsnpe2014/
  5 ay önce oralardan dönerken %4-5 oyu olur diyorlardı. 6,25 almış, 25 vekil gönderiyor.
  anladığım kadarı ile bu kadarı çok sıkıntılı değil henüz.
  ancak, biraz daha artması ile güney afrika tarihinde sürecin terse dönmesi, beyazlarla siyahların barış içinde yaşadığı ülkede bu kez beyazların korkulu rüya görmesi, ülkenin kaderinin zimbabve'ye dönmesi gibi tehlikeler olası.
  madiba boşuna
  "ı have fought against white domination, and ı have fought against black domination. ı have cherished the ideal of a democratic and free society in which all persons will live together in harmony with equal opportunities. ıt is an ideal which ı hope to live for, and to see realised. but my lord, if needs be, it is an ideal for which ı am prepared to die."
  demedi...
  her türlü faşizmden her yerde allah korusun...
 • afrikamızın geleceği, genç ve taşaklı solcu. parlementoda zuma'nın haklarının arttırılması yönündeki tartışmalarda en çok sesi çıkan adam.