şükela:  tümü | bugün
 • avusturya'nın "kurukahveci mehmet efendi"si.
 • avusturya'nin en eski ve en unlu kahve markasi. oldukca guzel cekirdek kahve satarlar. illy, segafredo ve lavazza'nin egemenliginden dolayi turkiye'de cok fazla satilmaz. ankara'da cafe lins'te tadina bakilabilir. filtre kahve icin ideal.

  www.meinl.com
 • 1862 yılında viyana'da kurulmuş saygın bir kahve markası olup artık türkiye'de de içmek mümkündür. starbucks kültürsüzlüğünden kaçanlar için bire birdir.
 • istanbuldaki en güzel mekanlardan biridir.
  diğer güzel herşey de olduğu gibi orayı da bulmak için önce kaybolmanız gerekir.
  ne google maps'te ne de google earth'te yeralır.
  kendini herkese açmaz, onu bulmak için bayağı bir dolaşmanız gerekir.
  belkide istanbuldaki en özgün iç tasarıma sahip kafedir, sizi evinizde hissettirir.
  çok sıcak çalışanları vardır.
 • logosunda, kafasında kırmızı fes olan bir insan figürü vardır ve bunun vakti zamanında avusturya'yı (bilinçsizce de olsa) kahve ile tanıştıran türkleri simgelediği söylenir.
  markanın logo hakkındaki kendi sözleri için: http://www.meinl.com/story.html
 • karaköy'de merkez binalarının altında çok güzel bir kafe acmışlar. insanın kafe acası geliyor.
 • viyana'da graben caddesi üzerinde bulunan, dunyanin heryerinden gelen yada uretilen gida urunleriyle mükemmel ama cok pahali bir market.
 • işletmecisi ali gökhan'ın “aslında güzel bir semt olmasına rağmen, kötü çağrışımları da var. içeride bazı duvarlara hiç dokunmadık. tornacı çırağının duvara yazdığı ismi boyamadık mesela. bir anlamda semtle ilgili çağrışımları da hicvetmiş olduk. tertemiz yapsak duvarları akşamları zaten yazı yazılacaktı.” dediği aşmış cafe.

  yediğiniz ya da içtiğiniz şeyin size özenle hazırlanarak getirildiğini görünce keyfiniz daha onları tatmadan yerine geliyor zaten. tost istediğinizde yanına mini mini cipsler ekleme jestleri ve sahibinin doğalgaz sorunları için "napalım biz de üşüyen müşterilerimize sarılıyoruz" gibi naif&muzip açıklaması, yerlerdeki hint karoları, sağda solda fesler, garip gurup çuvallar, eski püskü olduğu kadar anlamlı duran eşyalar büyük bir uyumla size kendinizi iyi hissettirme çabasında gibi.

  yalnız logosundaki kırmızı fesli insan figürünün avusturya'yı kahveyle tanıştıran türkleri simgelediğini söylemiş bi arkadaş da göz var izan var öyle kara öyle bi dudağı yerde bi dudağı gökte türk mü olur
  (bkz: arap)
 • taze çekilmiş kahvesini eve soktuğumdan beri diğer kahveler tasını tarağını toplayıp kaçtılar. kendisiyle her sabah aşk yaşıyoruz.

  karaköy'de bulunan cafesi de son zamanlarda içinde huzur bulduğum mekanlardan biri. hipster populasyonu rahatsızlık verici boyuta ulaşana kadar kahvenin tadını çıkarmak için biçilmiş kaftan.
 • en komik hipster lari gorebileceginiz mekandir.muzikleri en azindan rock calmayan diger mekanlara gore daha iyidir. ozellikle dun gece orada olanlar, inanilmazdi.