• avusturya'nın "kurukahveci mehmet efendi"si.
  • 1862 yılında viyana'da kurulmuş saygın bir kahve markası olup artık türkiye'de de içmek mümkündür. starbucks kültürsüzlüğünden kaçanlar için bire birdir.
  • logosundaki fesli figür gayet de fesli bir osmanlı’yı tasvir etmektedir. kendi sitelerinde bunu belirtmektedirler (türk/arap olarak belirtmişler sonrasında ise doğrudan osmanlı olarak belirtmişler) hatta nedeni olarak da söylenceye göre viyanalıların kahveyle tanışmasına vesile olan viyana kuşatması sonrası osmanlı ordusunun sefer için yanlarında getirdikleri bir çok diğer malzeme gibi çuvallarca kahveyi de geri alamadan çekilmeleri sonrası oradaki çuvallardaki kahveyle viyana’nın ilk kahvecisinin açılmasına konuyu bağlamışlar.
    fesli figür için kaynak
  • adapazari'nda usulca acilip kapanan, kimsenin farkinda bile olmadigi kahveci. gordugum en vizyoner adamlardan biri olan bir abim acti ama sag caprazinda gloria sol caprazinda starbucks vardi. ve bu sehirde piyasa dedin mi akan sular durur. iyi kahve de neymis? hic.
  • viyana'da graben caddesi üzerinde bulunan, dunyanin heryerinden gelen yada uretilen gida urunleriyle mükemmel ama cok pahali bir market.
  • avusturya'nin en eski ve en unlu kahve markasi. oldukca guzel cekirdek kahve satarlar. illy, segafredo ve lavazza'nin egemenliginden dolayi turkiye'de cok fazla satilmaz. ankara'da cafe lins'te tadina bakilabilir. filtre kahve icin ideal.

www.meinl.com
  • istanbuldaki en güzel mekanlardan biridir.
    diğer güzel herşey de olduğu gibi orayı da bulmak için önce kaybolmanız gerekir.
    ne google maps'te ne de google earth'te yeralır.
    kendini herkese açmaz, onu bulmak için bayağı bir dolaşmanız gerekir.
    belkide istanbuldaki en özgün iç tasarıma sahip kafedir, sizi evinizde hissettirir.
    çok sıcak çalışanları vardır.
  • logosunda, kafasında kırmızı fes olan bir insan figürü vardır ve bunun vakti zamanında avusturya'yı (bilinçsizce de olsa) kahve ile tanıştıran türkleri simgelediği söylenir.
    markanın logo hakkındaki kendi sözleri için: http://www.meinl.com/story.html
  • amazon'dan hem sarı paketlisini, hem kırmızı paketlisini aldığım kahve markası. sarı paketli daha pahalı ama ben kırmızı paketli olanını daha çok sevdim. paketli ürün olmasına rağmen sanki yeni çekilmiş kahve gibi kokuyordu, doygun bir tadı vardı, hafif acımsı. bana göre güzel bir kahve. fiyatı da uygundu. tchibo, jacobs gibi kahvelere göre daha başarılı buldum.
  • karaköy'de merkez binalarının altında çok güzel bir kafe acmışlar. insanın kafe acası geliyor.
hesabın var mı? giriş yap